Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Intézményi kommunikátor vagy...

Intézményi kommunikátor vagy Idegenforgalmi szakmenedzser? Melyikkel milyen helyeken lehet elhelyezkedni? Mert azt tudom, hogy IKOsként akár úsjságíró, lapszerkesztő, szóvivő is lehetek. De az idegenforgalmi szakkenedzser mit csinál?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egyik sem ér semmit, de szerintetek melyiknek venném nagyobb hasznát a jövőben, mégha nem is ezeken a pályákon helyezkedek el. Mindenképpen akarok egyetemre menni, de valószínű, hogy idén nem vesznek fel oda ahova szertném, és elpunnyadni sem akarom az évet, így marad az OKJ. Nyelvtanulás terén stb ?
2011. jún. 22. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik sem!! Barátnőm intézményi kommunikátort, én idegenforgalmi szakmenedzsert végeztem. Mind szép és jó, hogy van egy felsőfokú OKJ-s papírod, de nem mész vele semmire. Én még egy irodában sem tudtam elhelyezkedni. Mivel 0 gyakorlatom van ahhoz. Levizsgáztam, majd végső elkeseredettségemben elhelyezkedtem 1 szállodában mint szobalány. De 4 hónap után előléptettek, már supervisor vagyok:)

Barátnőm pedig 1 év után helyezkedett el egy könyvelőirodában recepciósként.


Ezek az OKJ-sek csak akkor jók, ha utána felvételizel alapképzésre. A plusz pont miatt.

2011. jún. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jahh, a kérdésre nem is válaszoltam:D


Nekünk azt mondták, hogy középvezetők is lehetünk ezzel. El lehet helyezkedni szállodában (recepció inkább), panzió, utazási iroda ill Tourinform vagy TDM iroda. Az utazási iroda a legjobb szerintem. Imádtam azt a tárgyat, csak mindenhova több éves gyakorlatot kérnek. Úgyhogy ha mégis elmész, akkor nagyon meg kell gondolni, hogy hova mész szakmai gyakorlatra.


Nyelvtanulás: angol, plusz még 1 nyelv.

Az OKJ-s papírhoz nem kell nyelvvizsga, hanem idegen nyelven kell vizsgázni.

2011. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Milyen nyelvet lehet másodiknak tanulni ? Én franciát tanultam a gimiben, szerinted lesz lehetőségem ezt tanulni ha esetleg idegenforgalmira megyek ? A vizsga olyan mint az angol érettségi, vagy egyéb tárgyakból is angol nyelven teszed a vizsgát ? Intézményi kommunikátornál is két nyelv van ?
2011. jún. 22. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:

A suliban nem kell a két nyelv, csak a munkához. Én a Kodolányira jártam, csak angol és német volt. Franciát nem lehetett választani. (de lehet, hogy a BGF-en van).


Nyelven a vizsga 3 részből állt. (A modul amihez tartozott összesen 4 rész) 2 írásbeli és a szóbeli. Íb: üzleti levél készítése (ha jól emlékszem árajánlatot kellett kérni vagy adni), a másik pedig szövegértés-fordítás. A szóbelis tételek idegenforgalmi témájúak voltak.

2011. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
szóval azt mondjatok,nincs értelme beiratkozni???mert .n épp most keresek fősulit.és ezeken a szakokon gondolkodtam.....
2012. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
"Tudom, hogy egyik sem ér semmit .. " NE haragudj, de ilyen felelőtlen kijelentést ne tegyél, mert én most végzek intézményi kommunikátor szakon, és igenis sok mindent ér a szak. Ha kicsit utána olvasnál, talán tisztában lenél a dolgokkal .. (Y)
2014. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Utolsónak! Hallgatjuk, hova sikerült elhelyezkedned?
2014. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!