Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi mellett diákmunka?

Orvosi mellett diákmunka?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetem mellett van idő diákmunkára?


(Az egyetemista lét kiadásai azért elég magasak: albérlet - ha a kollégiumi felvétel nem sikerül, az étkezés, utazás, a könyvek - amik nagyon-nagyon drágák stb. Ha valakit a családja nem tud szponzorálni marad a diákhitel, aminek kb. a HÁROMSZOROSÁT kell visszafizetni, ha úgy alakul a gazdasági helyzet. De vajon a havi 50.000 Ft fedezi a költségeket?)



2012. dec. 12. 01:57
1 2
 1/11 kapo1588 válasza:
orvosi mellett szerintem csak minimálisat tudsz diákmunkázni... ott azért pörgetni kell a tanulást évközbe is:)
2012. dec. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Max alsóbbéveseket korrepetálsz, de az első két évben az anatómia, élettan és hasonlók nemhogy dolgozni nem hagynak, de a legtöbb buliból is ki kell majd maradnod.
2012. dec. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
A diákhitelről azért olvasgass még. A ma létező legjobb hitelkonstrukció.
2012. dec. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Esélytelen. Max. ha jó vagy nyelvekből, akkor vállalhatsz korrepetálást...

De olyan munkát, amit fix időben kell végezni...mondhatni esélytelen. Még ha előadásokra nem is jársz be, a kötelező gyakok miatt nem tudsz dolgozni.


Próbáld meg a kolit remélhetőleg felvesznek. Otthonról vigyél kaját, vagy főzz magadnak ha tudsz, az olcsóbb. De lehet olyan étkezdéket találni, ahol azért nem vészes egy menü ára. (Ahova én járok -Szegeden- 710 egy teljes menü, 550, ha csak másodikat kérsz. És teljesen jóllakik vele még egy férfi is.) Ha drága a hazautazás, akkor ritkábban járj haza. A tömegközlekedésre Szegeden adnak bérletet, ha máshová mész vidékre, akkor esetleg járj gyalog vagy biciklivel (az épületek és a koli úgyis egy rakáson van sztem mindenhol). A könyveket könyvtárból kölcsönözd ki, vagy kérd el/vedd meg felsőbb évesektől. Meg persze vannak kevésbé legális módszerek is (nem lopásra gondolok természetesen, de azért nem fejteném ki itt).


Hova készülsz? Hol laksz?

2012. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Első helyen SOTE, mivel Bp.-en lakom. Másodikként SZOTE. :) Igazából 4 félévet már tanultam egy másik sulin, de inkább orvosira akarok menni. Most 21 vagyok. Azt hiszem, még nem késő a váltás. Bár 4 félévet ki kell fizetnem és az sem olcsó. (Bár, hogy őszinte legyek, erősen fontolgatom az angliai tanulmányokat.)

2012. dec. 13. 01:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom Te SZOTE-s vagy, ugye?
2012. dec. 13. 01:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor ha a SOTÉ-ra mész, akkor lakhatsz otthon. Tömegközlekedésre így is úgy is vennél bérletet, az sem plusz kiadás. Kaját gondolom csinál anyukád, az sem plusz kiadás. Utazgatni meg nem kell.

Ha SZOTÉ-ra jössz, akkor meg írtam pár tippet. Nem mondom, hogy olcsó, de azért szerintem meg lehet oldani okosan.

2012. dec. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jah és igen, szotés vagyok:)
2012. dec. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! Igen, a SOTE-n egyszerűbb lenne (mivel itt van a közelben).


Sok sikert a vizsgaidőszakhoz!

(Egyébként hányad éves vagy?)

2012. dec. 14. 08:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszi:) Neked meg a felvételihez!

Negyedéves vagyok amúgy:)

2012. dec. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!