Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tüntetnek a diákok? Ez...

Miért tüntetnek a diákok? Ez eléggé jogos dolog amit Orbán most csinált

Figyelt kérdés

Miért tüntetnek?... igaza van Orbánnak, Azér fizesse a sok pénzt az oktatásra, hogy majd a tanuló elmenjen külföldre és itt hagyja a HAZÁJÁT? Akik meg Magyarországon dolgoznak/fognak azoknak meg lesz támogatás... akkor hol itt a probléma?! Aki külföldre megy dolgozni az TANULJON IS KÜLFÖLDÖN!

ez már majdnem egy hazaárulás...


2012. dec. 13. 15:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
A többségnek azért nem az állam fizeti az oktatását, de nem jogos, ha munkát nem tudnak biztosítani a végzettségéhez.
2012. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

1. Hogy hova születtem és valójában hova tartozom az két különböző dolog

2. Részben én is egyetértek azzal, hogy nem kéne talán több száz (vagy ezer) embert támogatni olyan területeken, amelyekre szükség sincs, s a jelentkezők egy nagyobb része épp egy kettes érettségivel jutott be az adott szakra. DE! Szerinted az hol fair, hogy 3 hónappal felvi előtt jelentik ezt be? Legalább 2 évvel korábban kellett volna ezt közölni, hogy a diákoknak esélyük, lehetőségük legyen változtatni terveiken, új irányban gondolkodjanak. Most hogyan? Mikor már azon se tudnak változtatni, hogy egyáltalán miből érettségizzenek, ami meg ugye maga a felvételi. Ez az egészben tulajdonképpen a felháborító.

3. Nem mindenki hagyja el az országot.

4. Talán elsőnek azon kéne elgondolkodni, hogy miért, milyen okból akarunk innen ELMENEKÜLNI. Amikor már Ausztriában egy orvos az 5-10szeresét megkeresi az itthoni zsebpénznek, arról nem is beszélve, hogy jobban meg is vannak becsülve. És akkor csak Ausztriáig mentem, alig 150 km tőlem.

5. Az, hogy ide születtem még nem jelenti azt, hogy itt is kell éhen halnom. Nem azért tanultam, nem azért fektettem bele a jövőmbe egy halom pénzt, energiát, hogy utána éppen hogy csak meg tudjak élni, fizessem életem végéig a hiteleket úgy, hogy még a holnapi napért is aggódhatok, mert nem lehetek benne bizonyos.

6. Hazaárulás drágaságom az lenne, ha a 3. világháborúban az országom ellen kémkednék. Mióta hazaárulás az, ha csak a saját jövőmet szeretném építeni, ami viszont itthon nem lehetséges?

2012. dec. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nos valamilyen szinten jogos, valamilyen szinten nem amit kitaláltak. Sokkal jobb módon is meglehetne oldani ezt az egészet. Sokan azért mennek ki külföldre mert itthon nem találnak munkát, vagy éppen nem tudja visszafizetni vele a diákhitelt, mert túl kevés a fizetés. Ez a hallgatói szerződés pedig egy borzalom. Mégis milyen dolog az, hogy megszabják, hogy itt kell maradni x évig dolgozni, miközben nem is kap munkát??! Ha adnának rendes munkát, amivel kap is normális fizetést az ember, nem kell a szülőknél ragadni 35 évesen, akkor rendben!

A másik: a hülyéket akarták ezzel megszűrni. DE sajnos a hülyék ezzel csak nőnek. Rengeteg gazdag kis p*cs lesz az egyetemeket akiket a politikus apuci fizet.

Egyértelműen hülye döntést hoztak. Sokkal jobb döntés is születhetett volna, de azok a mocskok senkit sem képesek meghallgatni.

2012. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Eddig sem fizetett sok pénzt az oktatásra az állam! Még azoknak is elég sokat kell fizetni, akik nem fizetős képzést kapnak!

Ennek csak az a célja, hogy csak a gazdagok gyerekei tanulhassanak tovább. Ahogyan a Horthy rendszerben is volt!

Milyen támogatást kap az, aki itthon marad? Semmilyent. Ha nincs megfelelő összeköttetése, még állást sem talál. Esetleg olyant, ahol alig keres valamit.

Egy orvos 5 évig tanul az egyetemen. Legalább 2-3 év a rezidensi ideje, mire szakorvos lesz. Kap rezidensként

nettó 100 ezer Ft-ot. Ebből kell lakbért, rezsit fizetnie, kajálni, ruházkodni és megvenni a szükséges szakkönyveket.

Egyetem mellett pedig nincs ideje sehol dolgozni.

Ha megakar ember módra élni, akkor kénytelen külföldre menni.

Szemétség, amit a Fidesz csinál. Igazuk van a tüntetőknek.

2012. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%

egyetlen egy dologgal nem értek egyet: ezt ennyi idő alatt akarják megoldani. miért? lehet a gimnazisták 60%-a inkább elment volna szakközépbe.


de kérdem én: mi ellen tiltakozunk? nem fizetik az oktatást? akkor nem bulizol, hanem leülsz és tanulsz. 4,2 helyett leszel 5,0 fullos érettségivel, aztán majd felvesznek. nem kell kettes matekosnak mérnöki diploma. nem kell mekis álláshoz bölcsész diploma. nem kell ennyi diploma.


röghöz kötés? milyen jogon várod el, hogy fizessék a tanulmányaid, ha utána lelépsz. leszarom a hazaárulást és társait, de ez így korrekt. ha nem maradsz itt, akkor ne várd el hogy itthon ingyen tanulsz. mennyetek ki külföldre. teljes mértékben megértem orbánékat, pedig most vagyok 3.as és szeretnék egyetemre menni.

2012. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

nincs igazuk... egyik kormány se jó...

megélhetési dolog.. na nekem addig ne mondja nekem senki, hogy ő megélhetési problémákkal küzd mer nemtudja megvenni az új Ipodot... nem egy ilyen embert ismerek... sírnak, hogy így nincs pénz, úgynincs pénz... de azér a 300 ezres plazma tv... a 200 ezres mobil meg ékszekerek stb ott feszít rajtuk/náluk. na nekem ilyenek ne sírjanak, hogy nincs pénz...

Azoknak akik szerint, az hogy itthagyják az országot, lelépnek és letolják magasról nem hazaárulás... és nem azt jelenti a hazafiság, hogy kiáll a hazájáért és nem hagyja csődbe:

Hazádnak rendületlenűl

Légy híve, oh magyar-.

Bölcsőd az s majdan sírod is,

Mely ápol s eltakar.


A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell.


Ez a föld, melyen annyiszor

Apáid vére folyt;

Ez, melyhez minden szent nevet

Egy ezredév csatolt.


Itt küzdtenek honért hős

Árpádnak hadai;

Itt törtek össze rabigát

Hunyadnak karjai.


Szabadság! Itten hordozák

Véres zászlóidat,

S elhulltanak legjobbjaink

A hosszu harc alatt.


És annyi balszerencse közt,

Oly sok viszály után,

Megfogyva bár, de törve nem,

Él nemzet e hazán.


S népek hazája, nagy világ!

Hozzád bátran kiált

Egy ezredévi szenvedés

Kér éltet vagy halált!

2012. dec. 13. 16:18
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit el vagy tévedve. Hány éves vagy, 15?


A legtöbb ember baromira nem szeretné itt hagyni a hazáját. De egyszerűen nincs más lehetősége. Vagyis van: nyomorog.


Orvosnak tanulok. Áldom az eget, hogy nekem még nem kellett alárínom a hallgatói szerződést, mert bizony tervben van, hogy elhúzok innen a francba.


Államira járok, tehát tandíjat nem fizetek, de még így is TÖBB SZÁZEZER forintot költöttem el a suli miatt. 10-15 ezer forint alatt nem kapsz orvosi könyvet. Hagy ne mondjam, hogy az évek folyamán nem egy kellett belőle....

Aztán csak egy fonendoszkóp 20 ezer forint. És még köpeny, szike, gumikesztyű!...Csak első évben vagy 100 ezret elköltöttem a tanszerekre. És akkor még élni kell vhol és enni kell.

Mindezt természetesen a szüleim fizették (köszönöm nekik!), mivel orvosi mellett a büdös életben nem tudnék dolgozni. Nincs időm rá.


Nah szóval, 24 évesen kikerülök az egyetemről. Nem dolgoztam még egyetlen percet sem, nem kerestem még egy büdös vasat sem (mert persze a kötelező egy hónapos nyári gyakokért pénzt nem adnak), de anyámék már beleöltek a tanulásomba több százezer forintot.

Ezután ha felesznek egyáltalán rezidensképzésbe (mert az se biztos, hiszen közel sincs annyi hely, mint ahány orvos végez évente), akkor kapok kb. 100 ezer forintot egy hónapban.

Mire is elég 100 ezer forint? Bp-n egy albérletre elmegy 40-50, de vidéken is alsó hangon 3

2012. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi, véletlen elküldtem.

Itt a folytatás:

Szóval vidéken is 30. Emellett ugye kellene mondjuk (nagyobb városban) bérletet venni és enni vmiből. És akkor még az egyéb kiadásokat (mint ruha, tisztálkodószer stb) nem is számoltam, szórakozásra pénzt meg aztán főleg nem).


Mondjuk egyszer azért szeretnék családot is. Mivel nő vagyok, sajnos baromira nem mindegy, hogy mikor hozom össze a gyereket. Azért 35 felett már sok a rizikó, jó lenne még 30 alatt megejteni a dolgot.

És mégis miből? Ha a párom is orvos (mert ugye az ember hol ismerkedne, ha nem az egyetemen??), akkor totál esélytelen az egész.


Nem arra esküdtem fel, hogy tönkre teszem magam és nyomorgok. Attól, hogy embereket szeretnék gyógyítani, még nem vagyok mártír.

Nem vágyom A6-os audira és medencés házra, csak arra, hogy normálisan, tisztességesen meg tudjak élni, és tudjak gyereket vállalni.

És ezt itt nem tudom megtenni. K.vára nem szeretnék elmenni itthonról, de élni szeretnék. Ha itt megfojtanak, akkor máshol.

És akkor sem biztos, hogy örökre kimennék. Csak addig, míg legalább az alapokra összeszedem a pénzt.


Jah és mielőtt vki a hálapénzzel jönne: Egy rezidens nem kap hálapénzt. Max néha a néniktől egy tábla csokit. A rezidens nem szakorvos, akinek megtömik a zsebét.

A magánpraxisról meg: Persze, jól lehet vele keresni, ha az embernek van vendégköre. De mondjuk kell hozzá (nőgyógyásznak készülök, így most azt írom példának): egy rendelő, ami alapból nem két fillér. Ott nyilván kell fűtés, világítás is. Egy nőgyógyászati szék alsó hangon 3-500 ezer forint, és akkor az még nem is vmi extrás cucc. Egy ultrahang készülék vagy 10 millió, hozzá két fej (mert ugye kell vaginális és hasi is) kb. 2-2 millió. És akkor még a kolposzkóp, meg a hüvelytükrök, meg a gumikesztyű, mg a zselé az UH-hoz meg a kutyafasza.

Mikorra is tudok a 100 ezer forintos fizetésemből ezekre félretenni, ha apuci nem tolja a seggem alá?

Ja, hogy soha?


Na EZÉRT akar innen mindenki elmenni.

2012. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
én megértem hogy meg kell élni vala,iből... De nem az a megoldás hogy lelépsz a hazádból..
2012. dec. 13. 21:02
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Aha. És szerinted mi a megoldás?

Mondjál egyet legyél olyan kedves.

2012. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!