Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tüntetnek a diákok? Ez...

Miért tüntetnek a diákok? Ez eléggé jogos dolog amit Orbán most csinált

Figyelt kérdés

Miért tüntetnek?... igaza van Orbánnak, Azér fizesse a sok pénzt az oktatásra, hogy majd a tanuló elmenjen külföldre és itt hagyja a HAZÁJÁT? Akik meg Magyarországon dolgoznak/fognak azoknak meg lesz támogatás... akkor hol itt a probléma?! Aki külföldre megy dolgozni az TANULJON IS KÜLFÖLDÖN!

ez már majdnem egy hazaárulás...


2012. dec. 13. 15:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

dehogynem megoldás! már elnézést! az ember kilép az egyetemről: fizeti az albérletet (csak ne éljen már szegény a szüleivel, főleg, ha már az ország elvárja, hogy szaporodjunk), fizeti a diákhitelt és szűkösködnie kell 30 ezer ft-ból? ami a kaja? haljanak éhen az orvosok? drága, mit eszel te 30 ezerből, 1 hónapban ami még az egészség határán belül van?

Más szakokról örülnek PERSZE HA KAPNAK MUNKÁT!! Mi jogon szabja meg az ország hogy itt kell maradni? Nincs is munkalehetőség! egy nagy sz*r az egész. Annyi jó ötlet lenne. De már az hogy azok a nyomorult pártok is úgy viselkednek mint az óvodában, dobálják egymást a parlamentben az ilyen-olyan beszólással és aztán keménynek hiszik magukat, nemhogy a nép érdekeit néznék és cselekednének.

kedves kérdező! ha ekkora az arcod, és az empátiád légy oly kedves és fizesd jó pár diák tanulmányait, majd az enyémet is! Akkor maradok! A makacsság, az ostobaság és az együttérzés hiánya szűrődik le a mondataidból, ami egyenlő egy 13 éves viselkedésével. A másik: mi jogon zavar téged, hogy mit csinál más? Minek képzeled magad, hogy elítélsz másokat, míg nem is jártál az ő cipőjükben? Átérezted az álmaikat? Céljaikat? NEM! Semmi közöd nincs más ember céljaihoz! Rengetegen tüntetnek, hogy elérjék a céljukat, amit a összetörtek pár nap alatt! Nincs pénz! Nincs munka! Akkor minek a diákhitel?

2012. dec. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
Tudod, ha igazi magyar lennél, akkor helyesen is írnál. ;)
2012. dec. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nem kell belekötni a helyesírásba, ha másba már nemtudsz ne írj kommentet! Szánalmas...

Tipikus.. Mikor már, hogy túl igazt mondok akkor már a korba köt és helyesírásba, mellesleg ha egyesek ennyire értenek a politikához akkor mennyenek politikusnak!

2012. dec. 14. 08:50
 14/21 anonim ***** válasza:
58%

1. Hiába pampogsz, az első dolog az lenne ilyen k.va hazafias magyarként, hogy az anyanyelved rendesen megtanulod. Te még erre sem voltál képes.


2. Azt mondtam, mondj MEGOLDÁST. Ja, hogy nem mondtál, mert nem tudsz? Ugyanis az baromira nem megoldás, hogy "tanuljál külföldön".


3. Tudod az ember nem úgy kezd neki itthon az egyetemnek, hogy már akkor ki akar menni. Elsőben még úgy kezdett neki mindenki az orvosinak, hogy "á, én tuti nem megyek ki, akkor se, ha itthon szarul keresek".

Csak tudod ez addig működik, míg anyuci meg apuci eltart. Ameddig nem nekem kell fizetni az albérletet, a rezsit, a kaját meg minden lósz.rt.

De aztán az ember leszakad a szüleiről, és rájön, hogy abból a tetves 90-100 ezer forintból még egyedül sem tud megélni, nem hogy családot alapítani.


Még egyszer mondom: azért, mert orvosira mentem, és embereket szeretnék gyógyítani, NEM VAGYOK MÁRTÍR. Tőlem ne várjon senki önfeláldozást.


Az lenne az egyetlen kib.aszott megoldás, ha lenne munka, és lenne NORMÁLIS fizetés. De mivel ez a szaros kormány mindent csinál, csak épp ezeket nem, így magasról teszek rá mit gondolsz, ha akarok, akkor bizony elmegyek innen és nem te fogsz megállítani.

Te meg legyél nagy magyar, és szop.jál itthon egész életedben.

2012. dec. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

Én vagyok az, aki először felhozta a helyesírást. Tudod, idén kezdtem el főiskolai pályafutásomat a Budapesti Gazdasági Főiskola pénzügyi és számviteli kar, pénzügyi és számviteli szakán. 5 évig jártam közgazdasági szakközépbe, és nem azért mert buktam, hanem mert nyelvi osztályba jártam. Nem volt valami kellemes érzés, amikor tavaly azzal a ténnyel kellett szembesülnöm az érettségi előtt két hónappal, hogy az összes állami helyet megvonták a gazdasági szakokon. Onnantól kezdve el volt vágva az életem. Közgazdasági tudással nem nagyon tudtam volna elmenni máshova. Azonban egy szerencsétlen szerencse során lehetőségem nyílt arra, hogy ki tudjam fizetni a főiskolát, ami félévente 218 ezer forint. Tisztában vagy ezzel, hogy ez mennyi pénz? Az emberek többsége, még ennyit se keres havonta. Rengeteg szaktársam diákhitelből pengeti ki ezt az érvágást. Tudod, hogy ezt az összeget mikor visszafizetni? Magyarországon még életük végén sem... Nem beszélve arról, hogy mire öregek leszünk, még nyugdíj se lesz, hát még amire, te megérsz. Szép dolog a hazafiasság, de balga, aki marad éhezni.

Süt belőled az élettapasztalatlanság és a szüleid szava, hozzá társulva a null háttértudás. A helyedben kicsit többet olvasnék gazdasági lapokat, hogy beleláss a valóságba.

Még annyi, hogy nem tartom szánalmasnak azt, hogy magyar létemre fontosnak tartom a helyesírást, hiszen a nyelv tartja egyben a nemzetet.

2012. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy újabb 30%-os mondat, de azért gondoljátok végig:


A felsőoktatás NEM ALANYI JOG

2012. dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy alanyi jog, de az sem oké, hogy a szegényebb rétegtől elzárják teljesen a lehetőséget. Nem ismerlek, nem tudom, milyen szociális körből jöttél, de a szavaidból ítélve, még nem kellett nélkülöznöd...
2012. dec. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem kellett nélkülöznöm, és ezt szó szerint értsd, ne irónikusan. Nem a Rózsadombon lakunk...


Aki szegény, az tanuljon, és felveszik államira.

2012. dec. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
34%

De valahol nincs is képzés!!!! Hogy a f.szba menjen államira, ha nincs pénze a fővárosba menni, de a szak meg csak ott indul, mert az összes többi egyetemtől megvonták az állami helyet?

Az én szüleim már ötször befizették adó formájában a képzésemet, úgyhogy magasról teszek rá, hogy mit gondoltok.

Még egyszer mondom: nem vagyok mártír. Mártírkodjatok ti, ha annyira akartok és szívjatok itt életetek végéig.

Én nem akarok.

Még mindig jobb magyarnak tartom magam azzal, hogy legalább az anyanyelvemet megtanultam.

2012. dec. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"A felsőoktatás NEM ALANYI JOG"

Valóban igaz. De, ha nincs megadva a lehetőség a szegényebb rétegnek is, hogy egyetemen tanuljanak, ezáltal legalább a középosztály szintjét elérjék, akkor már rég nem demokráciáról beszélünk. Lesz felső tízezer meg lesz munkásosztály.

És egy korábbi válaszolónak is igaza van, nem mindenki teheti meg, hogy Budapesten tanuljon tovább. Pedig sok szak, csak ott fog indulni támogatottan. Én sem tehetem meg, szüleim nem tudnák fizetni, akkor sem, ha kapok kollégiumot. A lehetőséget mindig minden esetben meg kell adni azok számára is, akkor pénzügyi szempontból nem tehetnék meg, hogy egyetemen tanuljanak. Ha ez nincs biztosítva, akkor már rég nem demokráciáról beszélünk.

2012. dec. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!