Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki milyen módon szokott...

Ki milyen módon szokott Egyetemen/Főiskolán tanulni? Milyen tippeket, módszereket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele,hogy ezt nekem kell kitapasztalni, de várnék tippeket, ötletket, fekve, ülve, jegyzetelve (már,mint a lényeget ki) stb.

Elég nehezen megy a fősulihoz való szokás,de mindjárt vizsgaidőszak.

Köszi a tippeket.



2012. dec. 13. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem akkor megy legjobban, ha nincs otthon senki, és hangosan tudok tanulni. Úgy sokkal jobban megmarad.

Ha viszonylag kevés az anyag, akkor szeretek jegyzetet készíteni, mert ameddig írom, rengeteg minden megmarad.

Ha sok, akkor kiemelgetem a lényeget, lehetőleg több színnel, mert vizuális típus vagyok.

Emellett nekem még bejött a fehértábla (tudod, amire spec. filccel lehet írni és szárazon letörölni). Tök jól jön pl., ha olyan anyagot tanulok, amiben ötezer alpont van. Csak felírom a főbb pontokat és nem kavarodok el benne. Képleteket is jól lehet rajta gyakorolni.

2012. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. :)
2012. dec. 14. 18:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Hű az a fehér tábla tényleg jó ötlet:) köszi
2012. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!