Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy a BTK...

Miért mondják azt, hogy a BTK komolytalan szak illetve, hogy ott nem kell annyit tanulni, mint pl a TTK-n?

Figyelt kérdés

2012. dec. 15. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Hát, nekem van egy ismerősöm, aki párhuzamosan csinál egy TTK-s és egy BTK-s szakot, és ő mondta, hogy amikor a BTK-n írja a zh-t, akkor mindig fellélegzik, hogy az csak egy BTK-s zh. Ez talán jelent valamit. Ő nem a levegőbe beszél, hanem a saját bőrén tapasztalja.
2012. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Eléggé komolytalan, aki szerint a BTK egy szak...
2012. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Mert így van. (És igen, a BTK nem szak, hanem kar, mint a nevében is benne van). BTK-s szakot nevetségen könnyű elvégezni, míg egy TTIK-son vért kell izzadni érte
2012. dec. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mert ugye a BTK-n minden szak egyforma...


Én ismerek olyat, aki szakácstanfolyamot végzett biológia szak mellett.

2012. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon nehéz volt az a szakácstanfolyam
2012. dec. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor szoktak a legnehezebb szakok mellett mást is tanulni/dolgozni, mikor már megcsúsztak a tárgyakkal és nem tudták felvenni a vélévre előírtakat, így túl sok a szabadidejüket, vagy pedig mikor már annyira sok tárgyuk nem sikerült, hogy úgyis abbahagyják az egyemtemet, de megvárják, amíg 3/3-asak lesznek mindenből. Én ezzel nem dicsekednék, még ha csak egyik "iserősömről" van is szó
2012. dec. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem dicsekvés volt, csupán egy megjegyzés, ahogy más is felhozta, milyen egyszerű BTK-s szakot elvégezni TTK-s mellett. De azt azért nem hiheti el senki sem komolyan, hogy egy kommunikáció szak nehézségében összehasonlíthat egy klasszika-filológiához vagy bármilyen keleti nyelvről szóló szakhoz, ahol szinte a nulláról kell eljutni három év alatt magas szintre.
2012. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint a BTK egy szak, azt én nem is hallgatnám tovább... Már kiveséztük itt egy párszor a bölcsészek alaptalan lenézését amúgy. Minden szakban más nehézségek vannak, nem lehet összehasonlítgatni őket, mert minden azon múlik, hogy ki mit tud könnyen megtanulni. Van, akiből világhírű matematikus lesz, de nem tud megjegyezni három évszámot; más történelemprofesszorrá válik, de nem tud megoldani egy egyenletet. Tök jó lenne, ha egyik sem nézné le a másikat.
2012. dec. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
8-as válaszoló nagyon szépen leírta, amit én is akartam. BTK-n is vannak olyan szakok, amiket nem sétagalopp elvégezni, de legalábbis nem mindenkinek. Nem egy embert ismerek, aki egy középfokú nyelvvizsgát nem tudott letenni, na az hogy végez el mondjuk egy germanisztikát? De ugyanez az ember ott csücsül az ELTE biológia szakán. Már rég túl kellett volna lépni ezen a BTK-záson, mert azért nem minden szak olyan komolytalan, mint ahogy váltig állítják (főleg olyan személyek, akiknek alapból fogalmuk sincs az egészről). Mindezt úgy írom, hogy orvosis vagyok amúgy.
2012. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
De azért egyetemenként is változó a szint, pl. csak szólok, hogy a ttik-s szakoknál az elte biológia a legalja, még akkor is, hogy a biológia szak a legnehezebb szakok között van
2012. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!