Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kozmetikus, Idegenvezető...

Kozmetikus, Idegenvezető összevág a kettő?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok, és szeretnék előre tervezni, minél több szakmám legyen, mert sajnos a 'mai világban már csak így maradhatunk életben' nagyon érdekel a szépészet, de a nyelvek is, jövő nyáron megcsinálom az angol és a német középszintűt, emellett felszeretnék venni egy harmadik nyelvet is még nincs elképzelésem(de az olasz és a francia nagyon tetszik)persze külföldön, de gondoltam már arra hogy ha elvégzem a kozmetikus tanfolyamot abból lehetnék bőrgyógyász is.. szerintetek működne ez a kettő együtt? ( ha nem, ti melyiket választanátok? ami biztos megélhetést biztosít?)
2012. dec. 17. 18:31
 1/2 anonim válasza:

Én idegenvezetőnek tanulok.Ha rám hallgatsz,inkább rágyúrsz a német és angol felsőfokúra,mert középszintűvel (nekem azt mondták a tanárok) nem lesz annyi lehetőségünk,és akkor még finoman fejeztem ki magam :).

Az a helyzet,hogy egy idegenvezetőnek oda-vissza tudni kell a nyelvet,és ahelyett,hogy még egyet felvennél inkább tökéletesítsd azt amit már (majdnem) tudsz.Nekem azt is javasolták,hogy az angol mellé ne a németet vegyem fel(mert általánosban azt tanultam,így az lenne a legkönnyebb,de angolból érettségiztem)mert ez a 2 nyelv ugye világnyelvnek van elkönyvelve,és,hogy általában az idegenvezetők többsége ezt a 2 nyelvet beszéli.Szerintem baromság,mert ha kitelepült idegenvezető leszel,mondjuk Londonban,ott várhatsz pl.: német turistákat is(és fordítva).Ha itthon akarsz idegenvezető lenni,akkor talán tényleg nem az a "legegyszerűbb".

Másrészt ha kitelepült idegenvezető vagy,azt azt jelenti,hogy x hónapra "kitesznek" egy országba ahol pár órára megkapod az érkező csoportot.Viszont ha utána hazajössz,és amikor a turista idegenvezetőt választ,sokat nyom a lattba,ha látják,hogy "...1 évig éltem Londonban/Némo-ban...mint kitelepült idegenvető..".

Szóval ,gondolom látszik,hogy én ezt támogatom ,pláne kezdőként,nem pedig az itthoni vezetést külföldre,mert a felkészülési idő is sokkal kevesebb és nehezebb(tanáraim is ezt mondják).:)

A műkörömmel nekem nem fér össze :D Ha azt nézzük az egyik egy energikus ,igazán pörgős munka,míg a másik pedig eléggé monoton.Viszont még mindig csinálhatod azt,hogy elvégzel egy tanfolyamot és ha kitelepültél ott feketén csinálod.Bár ez nem jó tanács,de más nem jut eszembe erre.

Mert ha mindig mész a csoporttal akkor nem tudod otthon csinálni mellette.

Én még anno néztem mellé a stewardesst,de arra írta nekem egy volt stewardess,hogy ne végezzek el iskolák által indított tanfolyamot,mert minden légitársaság maga indít tanfolyamot.

2013. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Bocsi,nem műköröm,hanem kozmetikával nem fér össze .:)
2013. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!