Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire fölösleges...

Tényleg ennyire fölösleges lenne egy közgazdász diploma?

Figyelt kérdés
Pénzügy és számvitel szakon vagyok, ez érdekel, pénzügyi szakember szeretnék lenni, és sok helyről hallottam már, hogy aki közgazdászként végez az nem talál munkát, büfészak, stb. most miért legyek mérnök vagy orvos mikor utálom a vért és a mérnöki dolgok nem érdekelnek?Én inkább szeretni akarom a munkám.Tényleg kár volt ezt elkezdenem, nem érek majd a diplomámmal semmit?
2012. dec. 21. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Rengeteg a közgazdász.

Mára sajnos "büfészak" lett, 10 éve még nem így volt.


Elértéktelenedik a diploma, rengetegen tanulnak felsőoktatásban, így-úgy el is végzik, aztán nem találnak munkát, ami nem is csoda.


Ennyi diplomás sehova nem kell.

2012. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Tanulj és végezd el!

Ezek szerint te nem megélhetésként tekintel erre a munkára, hanem hivatásodnak tekintenéd, márpedig aki szívből csinálja, az mindig és minden helyzetben maximálisat fog nyújtani. Az ilyen szakemberek után fognak két kézzel kapkodni a munkáltatók, a többi, aki csak ímmel-ámmal végzi, majd a rosta megoldja.


Tanulj, és még az is meglehet, hogy saját vállalkozás keretében fogsz kiemelkedni tudásoddal, lelkiismeretességgel a többi közül. Másrészt csak ez az út vezet pl. könyvszakértőként tovább képezned magad, ami ismét egy új terület a szakmán belül, és azon a téren már nem dolgoznak olyan sokan.

2012. dec. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Itt az a helyzet hogy nem kell évente feleannyi diplomás közgazdász se mint amennyi végez.Más szakon még rosszabb a helyzet bölcsész szinte egy se kell!
2012. dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

Semmi gond, állj be a sorba te is aztán állj neki önmegvalósítani!

Aztán ha nem találsz munkát akkor kezd el szidni a kormányt, h mekkora szar már, h nem képes az évi több száz, ezer közgazdásznak, jogásznak meg bölcsésznek meg a több hülyének munkát adni.

Mert bezzeg külföldön, ha egy évben 100000 bölcsész végez akkor is van munka.

2012. dec. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

nem értem miért kéne mérnöknek tanulnom mert hogy mindenki őket isteníti, aki mást tanul az nem is ember ugye?

Holott én azt nem szeretem, nincs is érzékem hozzá.Bár nem tudom mit lehetne tenni ha tényleg ennyire semmit nem érek majd a közgázzal.

2012. dec. 21. 19:57
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Ez reálos közgáz, ezzel lesz munkád. 1-2 elöttem válaszolónak: alkalmazott közgazdaságtant évente 30 ember képes elvégezni és mielőtt lediplomáznak, kapnak 60 állásajánlatot
2012. dec. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Most miről beszélnek a közgazdász szidók? Ritka buták vagytok. A pénzügy és számvitel a legkelendőbb diploma az álláspiacon...
2012. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Én jogi diploma után elvégeztem a közgázt és ezzel a kombóval hihetetlen jó munkám van.

Ha értesz hozzá és találsz egy helyet, ahol bebizonyíthatod, hogy értesz hozzá a közgász diploma is aranyat ér.

2012. dec. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

7/9. Te vagy a hülye! Ha valaki nem azt tanulja, amit szeret és érdekli, abból soha nem lesz más szakmában sikeres.

Közgazdászokra mindig van szükség.

2012. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Quorra válasza:
16%
Igen, fölösleges.
2012. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!