Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesen el vagyok havazva....

Teljesen el vagyok havazva. Mégis mit válasszak?

Figyelt kérdés

Szóval eddig minden felé csapongtam továbbtanulási téren, most végre rájöttem, hogy olyan foglalkozást kell választanom, ami biztos, és anyagilag is megfelelően honorálják. Sokáig azért nem is tudtam mit választani, mert tulajdonképp bármelyik területre rá tudok erősíteni. (Sokáig nagyon humános voltam.) Mindent meg tudok szeretni. Szóval leszűkítettem a kört ezekre: orvos, építészmérnök, közgazdász. Viszont tiszta lehúzó dolgokat olvastam mindegyikről, és eléggé elkenődtem. Hát már semmiből sem lehet biztosan megélni??? Én eddig úgy tudtam, hogy ha valaki rendesen tanul, meg építi az egyetemen a kapcsolatokat, akkor ezek elég jók. Mégis mihez kezdjek? Melyiket válasszam? Melyikkel milyen esélyeim vannak?

18/l



2012. szept. 16. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

ha tényleg csak ez a 3 van, akk építészmérnök.

orvosnál nagyon sokat kell tanulni, és itt Magyarországon ezt nem fizetik meg kellő képpen. közgazdaságra nehéz bekerülni (keretszámok csökkentése miatt), ami abból adódik h elvileg túl sok van belőlük az országba, és csökkenteni akarják a számukat (vagyis azzal is nehéz munkát találni). építészmérnökként több esélyed van, meg ott a kezdő fizetés 200-300 ezer forint között mozog (ahogy tudom).

2012. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem itthonra tervezem a jövőm, de nagyon köszönöm a választ!:)
2012. szept. 16. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!