Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ismer valaki SZAKMÁJÁBAN...

Ismer valaki SZAKMÁJÁBAN dolgozó környezetmérnököt?

Figyelt kérdés

Környezetmérnök hallgató vagyok, és elég rossz ez a reménytelenség... Ha diplomás munkanélküliségről vagy diplomás krumplisütőkről van szó, mindig szóba kerül ez a végzettség.

Elhiszem, hogy ennyire rossz a helyzet.

De valaki tud valami pozitívumot is? Aki ezzel, Magyarországon, a szakmájában helyezkedett el?


2012. dec. 21. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem az elkeseredettséged. A profession.hu portálon jelenleg is több hirdetés fut, ahol környezetmérnököt keresnek. Az hirdetésben ráadásul pályakezdőt.

Az környezetvédelmi, munkavédelmi (EHS) feladatokat a nagy gyárak komolyan veszik. Hatalmas bírságokat kaphatnak, ha nem tartják be az előírásokat.

Szerintem a jogszabályokat jól ismerő környezetmérnökökre szükség van. Eddig a jó hír.

A rossz hír pedig az, szerteágazó sok ismeretet igénylő szakma, ahol a bonyolult és gyakran változó jogszabályi környezetben kell dolgozni. A hibákat hatalmas büntetésekkel honorálják a hatóságok.

2012. dec. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Első: amúgy Magyarországról beszéltél? Mert nem szívesen mennék ki, és nem a hallgatói szerződés miatt....



Amúgy... még valaki? :/

2012. dec. 24. 12:28
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, megéri-e befejeznem ezt a szakot.
2012. dec. 24. 17:08
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, látja-e ezt még bárki, de néztem a profession.hu-t, és teljesen reménytelen a helyzet.

Van 3 v. 4 hirdetés, amiből összesen 1 nem igényel tapasztalatot. Arra valószínűleg 400-an pályáznak.

2013. jan. 6. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!