Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2010 már kötelező lesz a...

2010 már kötelező lesz a nyelvvizsga, ha felvételizni szeretnék egyetemre/főiskolára?

Figyelt kérdés

Igaz az a hír, hogy kötelező lesz a nyelvvizsga??

Állítólag eltörlik a többletpontokat és csak akkor felvételizhetsz ha már van nyelvvizsgád! Hát ez eléggé aggaszt mert én matek szakra szeretnék menni és hát nyelvek nem éppen az erősségem :S:S. Nem neten olvastam hanem barátnőm anyukája mondta.


2009. aug. 23. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Már most is a legtöbb helyen kötelező.

A diplomához pedig már ma is kell, tehát úgyis le kell tenned.

2009. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem :S hanem hogy, a felvételinél kötelező lesz a nyelvvizsga különben nem vesznek fel!

Tudtam, hogy a diplomához kell! Addig összeszedtem volna magam! De így 1 év alatt :S:S

2009. aug. 23. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Egyetemen a legtöbb szakon mai is felvételi követelmény 1 nyelvvizsga. Tehát nem változik nagyot a dolog.
2009. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2010-től így lenne, akkor ezt már rég a széles nyilvánosság elé kellett volna hivatalosan tárni. Bármilyen változást jóval előbb kell közölni, hogy fel lehessen rá készülni. Még az egyetemen is problémát okoz a nyelvvizsga, középiskolai szinten ezt nem lehetne megoldani. A barátnőd anyukája valamit félreértett.
2009. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
huh köszönöm szépen :) most megnyugodtam számomra tényleg érdekes lenne főleg, hogy matekom 5 angolom 2 es :S:S nehéz lenne úgy egy közép szintű nyelvvizsga!
2009. aug. 23. 23:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor kapd össze magad, mert el kell árulnom,hogy gimiben jóval több időd van nyelvet tanulni,mint egyetemen.
2009. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!