Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz beilleszkedni...

Mennyire nehéz beilleszkedni kollégiumban, egyetemen vagy főiskolán egy feketének?

Figyelt kérdés
Ha tudsz írj példát.
2009. aug. 25. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

nem tudom én tuti nem kedvelnélek mert ahányszor az jutna eszembe hogy " de jó fej vagy" utána belémcsapna az hogy te egy fehértől vetted el a helyet egyetemen/főiskolán.

(bocsi hogy megsértettelek, de nyugi nincs sok olyan ember mint én :D)

2010. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Juuuuj fekete vagy?? :D sajna példát nem tudok mondani, de engem egyáltalán nem zavarnál! és nem értem hogy némelyeket miért... amúgy ha megismernek, biztos nem fogja már érdekelni őket a bőrszíned... ez szerintem tipikus emberi (pláne közép európai) reakció, szokatlan talán elsőre ennyi. oké persze vannak paraszt s*ggfejek is akik nem egyszerű esetek, őszintén szólva azokkal nem tudom mit kell kezdeni

és bocsi hogy nem a kérdésedre válaszoltam de muszály volt :D

2010. febr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
izé muszáj
2010. febr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

első válaszoló vagyok a Ballagó idő-Idegen ország című számából egy részlet jutott az eszembe :

"Nincsen helyed az egyetemen

Mert feketék ülnek már a helyeden"

2010. febr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj első de nem értelek... valahol a világban meg egy fehér vette el a helyét egy feketének... de ez hülyeség, ember-ember nem? attól mert fekete, nem nem ember( hú ez így érdekesre sikeredett, de remélem érted =))
2010. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

értelek előzőválaszoló

csak nekem van egy idióta a felfogásom, hogy mindenki maradjon a helyén fehérek Európában feketék Afrikában és kész

2010. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
:D értem
2010. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom veled,ha normális vagy és nem ilyen pitiáner kis bűnőzö alkat ha érted mit akarok mondani,én azt mondom,hogy viselkedésmód rasszista vok,tehát nem a bőrszín alapján ítélkezek alapjába véve,tény,hogy megfigyelem az illetőt,hogy milyen,ha rendes akkor isten hozott Magyarországon.
2010. febr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a hozzáállásodtól függ. Ha jó fej vagy, akkor sikerül, mert már valamivel érettebbek vannak a felsőoktatásban és kevésbé gyerekesek. De lesz, aki összesúg a hátad mögött,ezt nem lehet kivédeni.

Az első válaszolónak pedig elfogadom a véleményét, de gondolj bele, hogy mennyi olyan fehér van az egyetemeken, akik nem veszik komolyan a tanulást és bukdácsolnak,ők ugyanúgy foglalják a helyet, esetleg egy olyan elől, aki lehet, hogy szívesen tanulna. Szerintem ilyen esetben inkább egy lelkes színes bőrű kapjon lehetőséget.

2010. febr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te jó Isten, hová kerültem? Az ELTE-re jártam, ott főleg a természettudományi karon bőven voltak feketék, és a kollégiumban is, ahol laktam, teljesen természetes volt, soha senkit nem érdekelt, melyik diák milyen színű. Szomorú, hogy 20 év alatt ennyire lesüllyedt a diákság szellemi színvonala. Nem elég, hogy kb. tízszer annyi embert vesznek fel egyetemre, főiskolára, mint annak idején, vagyis ha valaki a százas IQ-t megüti, már mehet a felsőoktatásba, ennek ellenére még úgy gondoljátok, hogy előletek veszik el a helyet a más kontinensről származó emberek???! Legalább ne dicsekednétek vele! :(
2010. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!