Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem sikerül beilleszkedni a...

Nem sikerül beilleszkedni a suliba. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Alapvetően sokat beszélek (néha túl sokat is) és állandóan vigyorgok. Szóval soha sem voltam visszahúzódó. Emiatt sokszor beégtem. pl.:Órán nem értettem vmit,közben meg tök egyértelmű volt.Önként feleltem, de annyira izgultam,hogy alapvető hibákat vétettem, amit még egy kettes tanuló is tud, stb.

Az előző suliban sok barátom volt,mert szerintük kedves vagyok és egy kicsit hülye, de pont ez a jó bennem.


Na de most jön a probléma. Most lettem gimis. Faluban élek és most városba járok suliba.

Alig beszélek valamit, mert egyszerűen nincsenek az oszttársaimmal közös témáink. Valószínűleg azért,mert egy csomóan már ismerték ezelőtt is egymást. (Az osztály 80%-a a városban lakik. Azonkívül sokan egy általános suliba jártak. Sőt a vidékiek közül is sokan oszttársak voltak.) Vagy egyszerűen nem tudom miért... pedig ha beszélgetnek valamiről érdeklődő vagyok, beleszólok én is vmit; ha kérdeznek vmit (pl.:szeretsz olvasni?) akkor nem csak válaszolok,hanem vissza is kérdezek stb. Csak ez nincsen túl gyakran,hogy olyanról beszélnek,ami engem is érdekel.

Ezért nem beszélek sokat. Most pedig visszahúzódónak tartanak.


Mit csinálok rosszul? Mit tudnék tenni,hogy az új suliban is ilyen nagydumás legyek?

Előre is köszi a segítséget.


2011. szept. 8. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne nagydumás akarj lenni, hanem önmagad :) Ha pedig nincs sok közös téma, akkor nem érdemes erőltetni: Vagy jön magától, vagy nem. "Inkább utáljanak önmagamért, mint szeressenek azért, ami/aki nem vagyok" :)
2011. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát de én nagydumásként érzem jól magam

vagyis inkább éreztem magam az előző közösségben és akkor lesz*rtam,ha beégtem vmivel, de most a tiszta lappal indulást ki akartam azzal használni,hogy elkerülöm a beégést

de valahogy félresikerült és most nem vagyok így visszahúzódóként önmagam... de egyszerűen itt nem tudok nagydumásként önmagam lenni...

de azért köszi,hogy próbálsz segíteni

2011. szept. 8. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugiiii. Még egy hete sem tart a suli. Eljön a te időd, ne félj.
2011. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van, az idő mindent megold. Nekünk is kellett 9-ben pár hónap, mire rendesen összerázódott a banda. :)
2011. szept. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi :) remélem :)
2011. szept. 10. 10:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ne izgulj, kell egy kis idő amíg mindent megértesz hogy miről beszélgetnek..pl ha olyanról beszélnek amit nem tudsz miről van szó, akkor kérdezz rá hogy ez mivolt, hogy volt..de ezt persze ne állandóan, csak szép apránként, mert egy idő után idegesítő is lehetsz emiatt. így szép lassan belecsöppensz az élményeikbe, és te is hozzá tudsz majd szólni dolgokhoz..:)
2011. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a tippet :)

pont egy ilyen választ vártam :D

2011. szept. 10. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!