Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves anglisztikát tanuló...

Kedves anglisztikát tanuló diákok! Milyennek találjátok ezt a szakot, szeretitek? :-)

Figyelt kérdés

Én is anglisztikára készülök, bár az még messzebb van...:)

Csak kíváncsiskodni szeretnék, hogy Ti milyennek találjátok, szeretitek-e, hol szeretnétek vele elhelyezkedni, és hogy melyik suliban tanuljátok ezt?


De bármit mesélhettek még róla :)

Előre is köszi! :)


15/L



2012. dec. 29. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a ELTE és a JATE a legjobb. Hogy mennyire hasznos azt nem lehet előre tudni. Mindenesetre eredetiben tudsz olvasni Milton Lost PAradise-át.
2012. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


És akkor gondolom Te is ilyen karon tanulsz, ugye? :)

2012. dec. 30. 21:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Én már végeztem. Különben érdekes szak.
2012. dec. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És azt meg szabad kérdeznem, hogy milyen területen helyezkedtél el vele, ha sikerült vele elhelyezkedned?


És miért érdekes? :D

2012. dec. 31. 13:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Szállót nyitottam.
2013. jan. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha tanárnak akarsz menni, akkor megéri, egyébként nagyon telített szak, a legtöbben nem is ilyen irányban fognak elhelyezkedni. ajánlom, hogy ne azért jelentkezz, mert szereted az angolt és ebben vagy a legjobb meg ilyen dolgokkal ámítsd magad, mert akkor csalódni fogsz, ez sok nyelvészet, irodalom ami miatt nem sokan rajonganak. amúgy ELTÉre járok
2013. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Gondolatolvasó... :)

Igazából én szeretem az angol nyelvet, mármint nem nyelvileg, hanem szeretek angolul beszélni, vagy hogy is mondjam... meg magát a hangulatát :)

És tanár szeretnék lenni pont. Azt még nem tudom, hogy Mo-on-e, vagy sem... de akkor úgy látszik, hogy Mo-on szükség van angoltanárokra?

2013. jan. 2. 19:27
 8/11 anonim ***** válasza:
abszolút nincs szükség, rengeteg tanár van, viszont kevés a tényleg jó. kapcsolatokkal és tehetséggel el lehet helyezkedni, ráadásul mivel kétszakos tanárnak fogsz tanulni (tehát nem csak simán angoltanár, hanem angol+valamilyen másik tanár), így lehet kombinálni valami tanárképes érdekes tárggyal. fizika/kémia/biosz/matek, ezekből nagyon nagy szükség van, nekem ha lett volna egy kis eszem ilyen irányban indulok el :) de angol/magyaros leszek, szóval nekem halmozottan nehéz lesz elhelyezkednem. a tanárkodás egyébként - ne sértődj meg - minden 14-15 éves fejében megfordul, de várj még, várd ki a gimis évek végét a döntéssel, mert kevesek indulnak el ilyen irányba szerencsére. idővel az ember rájön hogy gonosz egy hivatás ez, nehéz megtalálni a müdját annak, hogy megszerettesd magad a diákokkal - de ha sikerül, akkor te vagy a főnök 45 percig ;) várj még a továbbtanulási tervekkel.
2013. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem úton-útfélen azt mondják, hogy óvónő vagy tanárnő legyek, az osztálytársaim is, idősebbek, stb... Szóval mégha magamnak nem is, de azért már 10 embernek csak hiszek :)


Matekon gondolkodom most... négyes vagyok belőle, nem megy minden területe, oldala olyan erősen, ezért matektanár nem lennék... de akkor mire tudnám hasznosítani?

2013. jan. 10. 22:22
 10/11 anonim ***** válasza:

te vagy az aki feltett egy kérdést tegnap is? arra is épp msot válaszoltam. ha nem, akkor tárgytalan.


a matek szak borzasztóan nehéz és nagyon gonosz, nagyon szórós, de a matek magántanár 4000et is legombol 60 perc korrepetálásért. kellenek a reálszakos tanárok, mert fogyóban vannak. magyar-töri az van bőven

2013. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!