Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri kollégiumba...

Szerintetek megéri kollégiumba jelentkezni annak ellenére, hogy közel lakok az egyetemhez?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben érettségizek, jövő szeptemberben mennék egyetemre(Óbudai Egyetem), szóval még messze van, de már most érdekel. Pesthez közel lakok, fél óra be vonattal.

Szerintetek előnyére válik az embernek a kollégium? Mert most nem azért mennék, mert több órás lenne a beutazás az egyetemig. Hanem egyrészről az önállóság miatt. Aztán amúgy is olyan csöndesebb, visszahúzódóbb típus vagyok, és bár tartok tőle, remélem előnyömre lesznek a szobatársak, sok új barátot szerzek:)

Azért is mennék, mert ott talán zavartalanabbul lehetne tanulni, aztán a segítség is ott lenne egy karnyújtásnyira remélem:).

Nem vagyok az a bulizós éjszakázós típus, és hallani, hogy kollégiumban ez "alapkövetelmény". Igaz ez? 18f


2012. dec. 30. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:

ha pénzügyileg megteheted az önállóságot, akkor menj.


koleszban az a legszebb hogy nincs kötelező. senki nem fog rád fegyvert, h most igenis innod kell, és ezért nem is fognak lenézni. egyetemre felnőtt emberek járnak. majd megfogod látni. középiskolába kiröhögik az embert, h nincs annyi pénze mint a másiknak (vagy hasonló), de az egyetemen abszolút ilyennel nem találkoztam. kollégiumban meg főleg. nem ciki zsíroskenyeret enni. :D

egy kicsit eltértem, érted sztem a lényegét. ha tanulni akarsz tanulni fogsz, ha inni akkor meg inni fogsz.

2012. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, egyáltalán nem tértél el a témától. Anyagilag a kollégium havi díja + kaja remélem kijön az ösztöndíjakból. nyáron dolgoznék, hogy legyen valami plusz még első félévre.

Szállás olyan 10000ft körül havonta, az étkezés körülbelül mennyire jön?

2012. dec. 30. 23:02
 3/5 anonim ***** válasza:

napi 1000, ha minden nap menzázol

bár nem tudom pesten mennyi egy menza kaja, szegeden 600 körül, és akkor emellé reggeli vacsora 200-200

ha főzöl akkor biztosan olcsóbb

2012. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kollégista 10 000 ftos kollégiumi díjjal számolva havi 45-50-ből jön ki Budapesten. Ebben benne van a koli, telszámla, egyetemi költségek, bkv bérlet, ebéd, tisztálkodási szerek stb.


Abban a szerencsés helyzetben vagy, ha nem jön be a koli, egyszerűen hazaköltözöl.

2012. dec. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkepp jelold meg, bar nem biztos, hogy fel fognak venni. Nalunk meg volt adva feltetelnek, hogy min. 60km tavolsagnak kell lenni a lakohely es az egyetem kozott. Kollegium abbol a szempontbol jo, hogy van tarsasagi elet, tanulasban tudtok egymasnak segiteni, buliba jarni, barmikor johetsz mehetsz. Van egy csoporttarsam, aki ugyanigy fel orara lakik Pesttol es o nem tud csak ugy hazajarni mikor epp 2 lyukasoraja van. Nekem ami nem tetszett a kollegiumban, az a kozos wc, furdo, valamint hogy messze volt a varostol. Most alberletben vagyok 2 baratommal es itt erzem magam a legjobban, csoporttarsaimmal, kolis szobatarsaimmal ugyanugy tartjuk a kapcsolatot, neha ok vannak itt, neha en a koliban.
2013. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!