Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szoftverfejlesztő OKJ. A szak...

Szoftverfejlesztő OKJ. A szak pontosan mire jó? Egyetemen tanulok, de akarok csinálni egy OKJ-s képzést is.

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy C# meg Java programnyelvet tanítanak.

A kérdés az lenne, hogy C# vagy JAVA programnyelvvel is lehet olyan grafikájú játékokat írni, mint pl a Call of duty ? Vagy a C# meg a Java csak telefon meg táblagép bu.iknak van ?

Ja és még valami! Szoftverfejlesztő OKJ-n mennyire tanuljuk meg az adott programnyelveket ? Alapszinten, vagy legalább annyira, hogy pl. saját magunk is meg tudjunk írni egy 3D-s játékprogramot ? A válaszokat előre is köszönöm!!


2013. jan. 1. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Egyetemen tanulsz és még nem jöttél rá, hogy a játékírásból nem lehet megélni?

Egyetemen tanulsz és nem tudod a keresőt használni?

Egyetemen tanulsz és leb*zizol egy réteget?

Kíváncsi vagyok melyik egyetem lehet ez...

A Java-ra és C#-ra is vannak olyan API-k, amikkel lehet játékot írni. C#-ra pl ott az XNA, amivel ha az ember elég ügyes jó dolgokat lehet írni PC-re és XBoxra is.

Javara van sok PC-s API, de ott az Androidos vonal.

Az egyetemi képzés valszeg magasabb szintű, mint az OKJ-s, viszont ha magadtól nem tanulsz akkor az OKJ-s sem fog neked semmit tanítani. Itt felnőttek tanulnak, nem ül melletted egy tanár, aki fogja a kezed és kattint helyetted. Vagy egyedül megtanulod, vagy megíratod mással a beadandód, vagy lehet mást tanulni.

2013. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező te nagyon türelmetlen vagy. Sosem lesz belőled így semmi.
2013. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Értem, de a kérdés nem egészen ez volt.


Hanem az, hogyha valaki ezt a szakot elvégzi, akkor az mennyi tudással rendelkezik vagyis milyen szinten tudja az adott programnyelvet ?

2013. jan. 1. 21:29
 4/14 A kérdező kommentje:
Megnyugtatlak, hogy van már munkám :)
2013. jan. 1. 21:29
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy OpenGL van c#-hoz ?
2013. jan. 1. 21:40
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Van már munkád? :D LoL. Remélem, nem programozó. Vagy ha ez ilyen "beígért" állás akkor szerintem jobb, ha nem áltatod magad :) A versenyszférából az első adandó alkalommal kihánynak, de addig is s-ggfejnek fognak nézni a munkatársaid. Az állami szférában pedig ugyanolyan szar leszel, csak ugyanolyan szar emberek között, és éhbérért.
2013. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondtam valami rosszat, hogy ilyen bunkó vagy ?
2013. jan. 1. 21:45
 8/14 anonim válasza:
Mellesleg mondtál- "Vagy a C# meg a Java csak telefon meg táblagép bu.iknak van?", ez most mit akar jelenteni?
2013. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, hogy valakire pc gurut vagy pc bu.it mondanak =_=" gondolom a telefonbu.zi nem új kifejezés...
2013. jan. 1. 21:51
 10/14 A kérdező kommentje:
És ez nem azt jelenti, amire gondolsz
2013. jan. 1. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!