Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudok tanulni Budapesten...

Szamiadri kérdése:

Hol tudok tanulni Budapesten vagy annak környékén, olyan szakon, ahol segítenek úgy mond, hogy író lehessek?

Figyelt kérdés
Nem találok egyetlen olyan iskolát sem, ahol ténylegesen az írói hivatással foglalkoznak. Én siklottam véletlen átrajtuk vagy tényleg nincs ilyen?
2012. febr. 15. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Kimondottan íróiskola nincs. Ilyen esetben a szabad bölcsészetet szokták választani, mert ott szedsz össze olyan műveltséget és stílust, ami a későbbiekben hasznodra válik. Esetleg újságírást tanulhatsz valahol, vagy még a magyar, esetleg az esztétika szak is talán jó választás.

De leginkább igyekezz tanulni mindenhonnan és mindenkitől. Például azt, hogy az úgymond szó használatát lehetőleg kerüld, manapság igen primitív hatást kelt. De ha használod: legalább írd egybe!

2012. febr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első jókat ír, nem tanítják az íróságot. Tanulhatsz ilyen szakokat, de tudd, hogy ott nem az írást tanítják. Műveltséget szerezhetsz bizonyos területeken, magyar szakon elemezhetsz irodalmat, tanulhatsz irodalomtörténetet , irodalomelméletet és rengeteg nyelvészetet is. Csak akkor érdemes, ha nagyon érdekel, mert sok munka van benne... De legalább elolvastatják veled a magyar és világirodalom legjobbjait.


Vagy ha a drámaírás érdekel, Színház- és Filmművészeti sem rossz választás.


Amúgy

olvass, olvass, olvass,

és

írj, írj, írj!


:)

2012. febr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mind kettőtöknek. véletlenül írtam külön. még egyszer köszi a segítséget.
2012. febr. 21. 22:04
 4/4 Etni80 válasza:

Egy másik hasonló kérdésnél ezt írtam:


Ahhoz, hogy író legyél két elég fontos dolog kell:


1, Olvass sokat. Látnod kell, hogy mások hogyan írnak, miként használják a szavakat és hogyan építenek fel egy történetet.


2, Írj sokat. Kezd prózával vagy novellákkal. Nem kell hosszú történeteket írni, egyszerűen csak gyakorolnod kell az írást.


Fontos, hogy tudj helyesen írni, ne véts sok stilisztikai hibát, ami élvezhetetlenné teszi az írásod. manapság már számos internetes honlapra feltöltheted a saját írásaid, és ott kaphatsz róluk véleményt. Ajánlom ezeket is a figyelmedbe. Ezek mellett vezess bátran blogot, mert ott is írni kell, ami ugyancsak segíthet a fejlődésben.


Próbáld ki ezt a honlapot: [link]

Azzal a céllal hozták létre ezt a honlapot, hogy segítsenek az amatőröknek. tedd magad próbára ott!

2012. márc. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!