Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok segítséget adni egy...

Tudnátok segítséget adni egy szakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Környezetmérnök szakra járok, de nem látok benne semmi kreativitást és ötletet. Ha úgy van, ahogy gondolom, akkor ez inkább környezetvédelmi menedzser szak, de a mérnökhöz semmi köze.

Educatio-n mondták nekem a BME pavilonjánál, hogy ez így van, nade azt hittem, lenézi a szakot...


A probléma:

Úgy látom, ha sikerül ezzel elhelyezkedni, akkor az ilyen menedzselési munkakör. Ha meg nem az, akkor zajmérés, zajtérképek vagy ilyesmik más területen.

Kérdezem én, ehhez minek egyetem?? Meg itt hol a "mérnök"?


Mikor ide jöttem, azt hittem, hogy tervezni fogunk tudni dolgokat vagy tervezésben tevékenyen közreműködni.

Pl. a zajt mérje az egy évig tanult technikus, mi meg tervezzük meg a zajvédelmi eszközöket...

De nem...


Tényleg jobban teszem, ha itthagyom ezt az egészet?



2013. jan. 3. 09:38
 1/2 sztrecskó válasza:
Az egyetem csak azért kell, hogy el tudj helyezkedni vele. Főleg ha a BME-n vagy. Ha nem érdekel, hagyd ott, én azt ajánlom. Nem érdemes a támogatott féléveidet pazarold, márha államin vagy. Ha meg nem, akkor a saját pénzed. Valószínűleg később megbánnád, ha maradnál. Szerintem keress az ismerettségi körödben valakit, aki bővebb tájékoztatást tud mondani arról, mit is csinál egy környezetmérnök, mint a pavilon mögött állók.
2013. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Összesen egyet ismerek, vele már beszéltem. Itt viszont va több is...


Azért az összes többi mérnök tervez, folyamatot irányít, újat alkot vagy meglévőt javít.

Ekkor megéri a 3,5 év tanulás.

2013. jan. 3. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!