Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kutassak? Milyen társadalm...

Mit kutassak? Milyen társadalmi problémakat keressek?

Figyelt kérdés
Szociológiát hallgató diák vagyok, az egy vizsgára azt a feladatot katunk,h egy pályázatot kell írnunk,és semmilyen ötletem nincs sajnos,kérlek segítsetek!

2013. jan. 3. 12:15
 1/5 anonim válasza:
Nem írtál semmit, milyen témajavaslatot kaptatok, milyen jellegű pályázatot kell írni (intézmény létrehozása, új szolgáltatás beindítása). A kérdésed megfogalmazása alapján gyanítom, hogy valamilyen társadalmi problémát kell vizsgálni. Ha igen, akkor társadalmi problémát ott biztosan találsz, ahol sérülékeny társadalmi csoportok vannak. Fogyatékosok, idősek, gyermekes családok, cigányok, hajléktalanok, munkanélküliek. Kiválasztasz közülük egy szimpit, átgondolod, hogy nagyjából milyen problémákkal küzdenek, aztán a problémák közül kiválasztasz egyet,és arra képzelsz el egy célcsoportra szabott programot (pl. munkanélkülieknek álláskereső klub, gyermekes családoknak közösségi tér létesítése programokkal stb.),és azt, hogy mely tartalommal, milyen módon, milyen időkeretekben lehetne megvalósítani. Ha társadalmi helyzettel, vagy a társadalom általános állapotával összefüggésben kellene kutatni(sztereotípiák, mobilitás stb.), abban is tudok segíteni, csak valamit kommentelj arról, mi a csuda is kell tulajdonképpen.
2013. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,az első amit mondtál,vagyis én fogyatékos vagy nagycsaládos, szegény körülmények között élő gyerekek felzárkóztatására gondoltam, csak ez egy olyan program kell legyen ami határokon átível és más országokkal összekapcsolható, igy segítve egymást,csak nem tudom milyen tevékenység legyen a fő célpont.
2013. jan. 4. 16:10
 3/5 A kérdező kommentje:
És köszönöm,hogy válaszoltál!:)
2013. jan. 4. 16:11
 4/5 anonim válasza:

Nincs mit:)


Ami hirtelen eszembe jut:


1. a határmenti, határátkelőhely-közeli magyar városok munkaerőpiaci felvevőpiaca átnyúlik a határokon, így az álláskeresőknek szervezett programok is átnyúlhatnak rajta, a hagyományos klubokhoz képest felturbózva kicsit a szomszéd ország nyelvének oktatásával stb.


2. klasszikus sok országot érintő probléma a menekültügy, talán ezen is érdemes elgondolkozni


3. több országot érintő önkéntesprogramok: amikor az önkéntesek nem a saját országukban önkénteskednek (ez egyébként is működik, de hát nem hiszem, hogy egy ilyen beadandó kapcsán fel kellene találni a spanyolviaszt).


Egyébként a két utolsót remekül össze lehet kapcsolni- pl. külföldi önkéntesek munkájának szervezése menekülttáborokban (iskolai tanításra pl.)


Csak a fantázia szabhat határt, remélem, az elindulást megkönnyítettem. Jó kreatívkodást:)

2013. jan. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,rengeteget segítettél,köszönöm szépen!:)
2013. jan. 6. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!