Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Nemzeti Közszolgálati...

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közigazgatás-tudományi karán van 2 szak, az igazgatásszervező és a nemzetközi igazgatási. Találtam róla leírásokat, de eléggé ködösen fogalmaznak, kiszépítik, stb. Valakinek személyes tapasztalat/ismerős?

Figyelt kérdés
Olyanokra lennék kíváncsi, hogy milyen tantárgyakat kell tanulni, milyen képességekre lesz szükségem, hogy lehet elhelyezkedni, mennyire kapós a két szak?

#egyetem #igazgatásszervező #nemzeti igazgatás
2013. jan. 3. 17:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Szia, én oda járok, első évfolyamos vagyok. Idén csak igazgatásszervező indult, ha jól tudom, jövőre is az lesz csak. Idén majdnem 500 embert vettek fel, jövőre azt hiszem 800-at fognak. Eddig ennél sokkal kevesebb volt, és az egész átszervezés miatt én elég nagy fejetlenséget tapasztaltam. Sok tanár elment, sokakon meg úgy érzem, hogy nem szívesen tanítanak már. Nyilván a jövőben nagyon akarnak építeni ránk, legalábbis a tömegképzés erre utal, és az is, hogy elég könnyen átengedtek minket a vizsgákon (persze azt még nem tudjuk, hogy év végén mi lesz).

Fő dolgok amiket tanulnod kell: közigazgatás alapintézményei (ezt nagyon nyomják, itt tanulsz az államigazgatás szerveiről, pl minisztériumok, járások, önkorményzatok). Van közgazdaságtan, politológia, logika... ami sok embert kiakaszt, az a statisztika, ott rendesen kell matekozni. Fel kell venned nyelvet (lehet kínait is), sportolnod kell 4 félévet, és van informatikai képzés.

A mostani évfolyamnak 360 pont volt a bekerülési határ, ami az azelőtti 410-hez (vagy mennyi)képest elég nagy különbség... Azt eredményezte, hogy nagy százalékban vagy olyanok kerültek be, akik nem ezt jelölték meg elsőnek, vagy pedig épp a határon voltak. Viszont nagyon jó a hangulat, mindenki ott segít ahol tud, és kedvesek egymással az emberek.

Mint már mondtam, szerintem nagyon kellünk, úgyhogy lesz munkád, csak az nem mindegy milyen. Azt mondják, a kapcsolatokon is múlik...

Ha még érdekel valami, írhatsz :)

2013. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Énis odajárok kedves kérdező, és valóban lesz jövőre nemzetközi meg igazgatásszervező is állami és költségtérítéses formában is.Ha teheted inkább nemzetközire menj!Bár ott horror pontok lesznek szerintem :).
2013. jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
kKszönöm szépen mind a kettőtöknek :)
2013. jan. 10. 16:57
 4/14 anonim ***** válasza:
2.voltam, még annyit hozzáfűznék, hogy akkor vállald be ha tudsz magolni mert azt kell dögivel... én ezt nemtudtam és szenvedek is miatta :D
2013. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
utálok tanulni :S de most már legalább nem fog meglepetésként érni :)
2013. jan. 12. 13:33
 6/14 anonim válasza:
1. vagyok, pontosítani szeretnék. Azóta megtudtam, hogy nem indul 800 ingyenes hely, hülyeséget beszéltem. Levelezőn fog indulni sok igazgatásszervező. Úghogy nem tudom mi volt a célja ennek az egyszeri létszámemelésnek. De fura...
2013. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi hogy szóltál :)
2013. febr. 3. 09:39
 8/14 anonim ***** válasza:
A közszolgálati ösztöndíjas (ALA) igazgatásszervező képzésre a 148/2012. (VII. 6.) Korm. rendelet 11. § (1) b) bekezdésében meghatározott tanfolyamot megkezdett hallgatók jelentkezhetnek. A hallgatói jogviszony létesítésének feltétele a tanfolyam elvégzését igazoló bizonyítvány megléte, és a kormánytisztviselői vagy köztisztviselői jogviszony fennállása.
2013. febr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én anno igazgatásszervező szakot végeztem az Álligon és nem bántam meg. Az önkormányzati igazgatásban tudtam elhelyezkedni ezzel a diplomával, protekció nélkül. Idén megyek majd a kormányablak ügyintéző képzésre.

A mai magyar közigazgatásban a diplomások mindenképpen előnyt élveznek.

Az én időmben főleg a statisztika és a számvitel voltak a buktatós tantárgyak és a nappali tagozatosoknak már akkor is volt kötelező testnevelés óra.

Tanulni azt nagyon kell, de megéri.

Kellemesen emlékszem vissza az ott töltök évekre, csak javasolni tudom a jelentkezést.

2013. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Azt esetleg elmondanád (persze ha csak nem veszed pofátlanságnak) hogy mennyit keresel? Vagy írjak privátot?
2013. febr. 4. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!