Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tudnék kapcsolatba lépni...

Hol tudnék kapcsolatba lépni rossz szakot választókkal?

Figyelt kérdés

A családi nyomás nagy, rettegek újrafelvételizni emiatt. De CSAK EZ szól amellett, hogy maradjak.

Ha maradok, depressziós leszek, nem is tudom, ezt hogyan fejezem be így. Ráadásul egyik legpiacképtelenebb.

Tudom, más is volt már ilyen helyzetben.

Pont őket keresem.


Illetve, hogyan lehet megtalálni, mi a hivatásunk?



2013. jan. 3. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:

én ilyen vagyok

most érettségizek újra májusba

2013. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy csónakban evezünk, annyi kivétellel, hogy rajtam nincs családi nyomás. Totál más szakra fogok menni, de már csak 1 évem van hátra, szóval elvégzem, de közben kijavítom az érettségimet, teszek két emeltet is, és megyek egy teljesen más szakirányba. :D Ilyen az élet, na meg az ország. Nem lehet tudni, hogy 5 év múlva éppen kikre lesz szükség. Főleg nem ebben az országban. Itt lassan már senkire. :/ :) Kicsit túlzás, de van benne némi igazság.

A döntés viszont mindig a kezünkben van, hogy alkalmazkodunk, és nagy nehezen, de elhelyezkedünk egy számunkra nem kívánatos munkahelyen, valószínűleg nem is a vágyainknak megfelelő fizetéssel, VAGY; megpróbáljuk úgy alakítani a körülményeket, hogy, ugyancsak alkalmazkodva a piaci igényekhez, olyan továbbtanulási lehetőség után nézünk, amivel később már tuti befutók leszünk.

Én így teszek. Rengeteg akadály van az életben, és ezzel csak még többet teremtenél magadnak, de ha azokat legyőzted, akkor ott a cél, ami akár életcél is lehet. Ha azt sikerül elérned, akkor hidd el, annál jobb érzés nem lesz.

Légy bátor! Ülj le a családdal, és beszéld meg velük, hogy mi a helyzet.


Sok sikert!

2013. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2. hozzászóló vagyok megint:

Hogy lehet megtalálni, hogy mi a hivatásunk? Mit szeretsz csinálni? Mi az érdeklődési köröd? Képzeld el, hogy milyen munkát végeznél szívesen. A felvi.hu-n van is egy ehhez hozzá segítő oldal.

[link]

Nekem újra be kellett regisztrálni, mert már elfelejtettem a régi infókat, de ez az önismereti teszt kihozza, hogy elsősorban milyen munkát vagy képes elvégezni, valamint, hogy mihez lenne egyáltalán kedved.

2013. jan. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, májusban fogok újraérettségizni. Ha gondolod írj privátot :)
2013. jan. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én érettségi után beiratkoztam egy egyetemre, ami nem nekem való volt. Az első félév után már egészen rosszul éreztem magam, depresszió kerülgetett. Ekkor már egyértelmű volt, hogy ebből nem lesz semmi jó, elmentem passzív félévre. Az így nyert idő alatt megcsináltam egy fél éves OKJ képzést, majd kiiratkoztam az egyetemről. Utána egy két éves OKJ jött, ami már tényleg arról szolt amit annak idején csinálni akartam.

Ez nagyjából hét éve volt. Állítólag az ember hét évente változik. Azt nem tudom, hogy ez igaz-e, de az biztos, hogy most májusban fogok újra érettségizni és felsőoktatásra felvételizni. Az irány gyökeresen más lesz, mint amit eddig csináltam. Most ezt érzem a helyes útnak. Bedolgozott szakmámba meg bármikor visszatérhetek.

Egy dolgot tudok ajánlani, úgy válasszál, hogy ne zárd el magad elől a későbbi lehetőségeket.

2013. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, arra nem gondoltam volna, hogy ennyi fog jönni. :)


Az a gond, hogy olyan szakra jelentkeztem, amire azt gondoltam, hogy univerzális, kb. bárhol tud dolgozni, amolyan menedzser típusban. Tehát megmondja, bizonyos szempontból mit hogy lenne jó megcsinálniuk más szakembereknek. Aztán elkészülte után ugyanabból a szempontból ellenőrizni az elkészült dolgot.

Szóval úgy gondoltam, a termelés, tervezés aktív résztvevője lehetek azokban a témákban, amik érdekelnek.

És közben olyasmikről tanulok, amik érdekelnek, és minden érdeklődési köröm benne van.


Aha, hát nem éppen...

Rájöttem, hogy nem olyan univerzális, mint a nevéből és a szakleírásból kitűnne.

Ugyan több dolgot takar, de azok meghatározott dolgok, és egyik se érdekel.

És alig fogok olyat tanulni, ami érdekelne.

Közben rájöttem arra is, hogy az, hogy több dolgot takar, lehet, hogy csábítóan hangzik, de csapda, mert ebből lesznek az olyanok, akik mindenről tanultak de semmihez se értenek igazán - ugyebár van pár ilyen szak manapság...

És azt is realizáltam, hogy ezzel nem lesz munkám.



Sok barátra leltem, mivel könnyű suli, magamhoz képest sok programon vettem részt, és az elején lelkesedtem, ezért kivirultam (ezt mindenki látta rajtam). Az első félév végéig oda kerültem, hogy ha nem lenne a sok új barát, nomeg a régiek, akkor már depressziós lennék, de a szó szoros értelmében, tehát most magára a betegségre gondolok.

2013. jan. 4. 10:15
 7/9 A kérdező kommentje:

Az egyik Ősöm kikel magából és ordítozik, ha bárhogy felhozom a problémák bármelyikét.

A másik Ősöm meghallgat, de kiakad, semmit se hisz el, átvált ironikus hangnembe, és közli, hogy de engem semmi se érdekel... Mikor felsorolom, akkor, esetenként durván is, leszólja az érdeklődéseimet, álmaimat, vágyaimat.

2013. jan. 4. 10:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem műszaki menedzser hallgató vagy? :)

Ha ez tényleg igaz, amit leírtál, ahogy a szüleid reagálnak a dolgokra, akkor az nagyon durva. Nem tudom elképzelni, hogy hogy nem értheti meg egy felnőtt ember, hogy már eleve halott ügy olyan munkába engedni/taszítani/kényszeríteni a gyerekét, amit úgy is utálni fog. Mondjuk ez még a rosszabbik esetek közül a legjobb, mert ez esetben lenne munkád. De én is műszaki menedzsert csinálom, és már az oktatóktól is mindig azt kell hallgassam, hogy az alapszakkal még semmire sem mész. Ha már ők is ezt mondják, akkor rég vége az egésznek. De biztos ami biztos, ezt az egy évet már tényleg elvégzem.

Úgy látom, a szüleid nem fognak tágítani. Akkor nagyon úgy tűnik, hogy saját lábra kell állj. Ezek szerint nincs más lehetőség. Eleinte még tiszta ideg lesz mindkettő, de végül el fogják fogadni, mert látni fogják, hogy nincs más választásuk. Ezt kell tudatosítanod bennük. Az érzést, hogy hiába mondanak bármit, te már nem hallgatsz rájuk. Tudják/értsék meg, hogy neked más elképzeléseid, álmaid vannak.

2013. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem műszaki menedzser. :) Tudtam, hogy azt fogjátok hinni, gondolkoztam, hogy beleírjam-e. :) Nem műmenedzser, de menedzselni kell, mérnököknek megmondani, mit hogyan és dolgokat ellenőrizni. Önálló tervezés nemigen van, pedig mikor ide jelentkeztem, abban bíztam.

Ezzel nem lesz munkám. :/

2013. jan. 4. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!