Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen melyik éri meg...

Tulajdonképpen melyik éri meg jobban szerintetek?

Figyelt kérdés
Az, ha 6 év kemény egyetem után kutatóként, mérnökként 150.000 forintos fizetést kapsz belföldön, vagy az, ha külföldön szakácsként, értékesítő ügynökként, marketing szakemberként 1500 eurós fizetésed van és tudsz félretenni is, plána ha a pároddal mész ki? Tulajdonképpen arról szól a kérdés, hogy kevés fizetésért olyan munkát végezz belföldön, amit ugyan szeretsz, de alig megfizetett, vagy külföldön olyat amihez elég egy kisebb tanfolyam, egy rövid egyetem mégis nyelvtudással jól keresel vele?

2013. jan. 4. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt választanám, amit jobban szeretek. Ez egész életedre szól, én képtelen lennék azt csinálni amihez semmi kedvem.

A külföld mellett csak az szól, hogy jól kereshetsz, és aki jól keres, az nagyjából boldog is, ha oda mész biztos nem fogsz nyomorogni, itt meg egyre rosszabb a helyzet.

2013. jan. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bumbi02 ***** válasza:

Rossz az összehasonlítás.


Melyik éri meg jobban: kutatóként vagy mérnökként itthon keresni 150 ezer forintot, vagy odakint mérnökként netto 2000 eurót?


Ugyanúgy kimehetsz mérnökként is, mint szakácsként.

2013. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!