Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy készüljek fel erre?

Hogy készüljek fel erre?

Figyelt kérdés

Magyarból nagyon jó vagyok, jól felelek, jók a fogalmazásaim, tudom az anyagot, az elemzések is jól mennek.

Viszont teljesen tanácstalan vagyok, hogy hogyan tudnék sikeres lenni a versfelismerésen. Tavaly már írtunk Ady verseiből, az hármas lett. Most viszont József Attila 20 versét kell felismernem 2 sorból. Megtanulni nem tudom az összes verset, lehetetlenség. Nem is olyanokat adott, amiket eleve meg kellett tanulni. Sajnos még tartalomról sem lehet felismerni, mert 1-2 kivételével sok a hasonlóság. Nagyon kevés az idő is rá. Valami jó módszer? Olvasom őket, próbálom megjegyezni a tartalmat, de nem megy...

Hagyjam a fenébe vagy van valami jó kis módszer?

Nagyon köszönöm a segítséget!



2013. jan. 6. 13:59
 1/2 anonim válasza:

Szedd össze melyik vers milyen témához kapcsolódik, így az egy-két sor tartalmából talán tudni fogod, h melyik ver a nyerő.

Sok sikert!

2013. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Összeszedtem, hogy melyikben ír a parasztságról, melyikben a munkásosztályról, melyikben a szerelemről, melyikben pesszimista, melyikben milyen motívum van, de nagyon sok a közös. :S

Mondjuk nem számít, hogy dicséretes leszek-e vagy sem, csak elég hülyén nézne ki egy kettes a sok ötös között. :D No sebaj, ha nem csak 2 sort kérdez, hanem mondjuk egy versszakot, talán könnyebb lesz. :)

Köszönöm!

2013. jan. 6. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!