Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia emelt szintű érettség...

Biológia emelt szintű érettséginél előfeltétel, hogy középiskolában tanuljam a tárgyat?

Figyelt kérdés

5-6 éve érettségiztem, de most a főiskolás felvételimhez kéne tennem egy emelt szintűt. Az angol nyelv és a biológia jöhet szóba. De ez utóbbit nem tanultam középsuliban.

Így is lehetséges?


Utókérdés: Mondjuk null tudással melyikre van nagyobb esélyem idén felkészülni?


Köszönöm!



2013. jan. 8. 10:50
 1/6 reptoid ***** válasza:

Ha már van érettségi bizid, akkor utána bármilyen tárgyból érettségizhetsz, függetlenül attól, hogy tanultad-e valaha.


A biosz emeltre elég sok mindent be kell magolni, olyanokat, amiknek semmi hasznát nem fogod venni, még ha orvosira mennél, akkor sem. Szóval hacsak nem fogsz a magyarországi élővilági társulásokkal foglalkozni, és van affinitásod az angolhoz, akkor inkább azt csináld szerintem, bár nem ismerlek.

2013. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 reptoid ***** válasza:

Mondjuk jobban megnézve 0 tudásról egy nyelvet elég nehéz lesz megtanulni emelt szintre. Sokkal komplexebb, mint egy biosz emelt.

Szóval a nyelvnek biztosan több hasznát vennéd, de egy év alatt lehet reálisabb a biosz.

2013. jan. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod,már épp az oktatási terveztem hívni evvel kapcsolatban. Jó hír,hogy érettségivel a kezemben bármilyen vizsgát megpróbálhatok!:) Rossz hír,hogy nem is egy év,még talán fél sem,de valamelyiket meg fogom próbálni...

Köszi!

2013. jan. 8. 11:49
 4/6 A kérdező kommentje:
2013. jan. 8. 13:05
 5/6 reptoid ***** válasza:

Ahogy mondták, az újrafelvételi jó megoldás lehet.


Viszont ahogy láttam, hogy hány pontod van most, és mennyit szeretnél, főleg az, hogy mennyi időd van rá... Nagyon necces. A jó gimikben is egy jó biosz emeltre (nem tudom pontosan, miben gondolkodsz, de olyan 80-90 fölé) is több, mint egy évet készülnek. Plusz még az előző évek tudása.


Én fizikából csináltam olyat, mint te, hogy pár év kihagyással utólag érettségiztem emelten már egyetemről szerzett tanulási mechanizmussal, és így is egy nagyon jó magántanárral egy fél évbe telt felkészülni 90% fölé. Ugyanígy január-februárban kezdtem el készülni rá. Nem kérkedésből mondom, nem tartom magam nehéz felfogásúnak (nem sok hiányzott az 500 ponthoz), de így is azért bőven rá kell szánni az időt. És én még a fizikát szerettem is középiskolában, előző egyetememen pedig azt is tanultam. A biosz emelthez 0-ról nem mertem volna belekezdeni. A középszintű bioszt 0-ról 1,5-2 hét alatt meg lehet tanulni majdnem hibátlanra. :) Ezt csak azért mondom, hogy érezd, mekkora különbség van egy közép és egy emelt érettségi között.


Nehéz döntés ez. És mellette most csinálod még az egyetemet is tavaszi félévben?

2013. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szakközépbe jártál, hogy nem volt bioszod?
2015. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!