Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újra felvételizhetek, ha a...

Újra felvételizhetek, ha a mostani egyetemen aktív a félévem. Vagy esetleg meg kell szüntetnem a jogviszonyomat az egyetemmel, vagy elég, ha nyáron (másoodik félév végén)?

Figyelt kérdés
Most van vizsgaidőszak,ezt teljesíteni akarom, de mivel nem akarok 4 hónapig semmit csinálni ezért, még a második félévben is maradok. Aktívan félével tehát lehet újra felvételizni?

2013. jan. 9. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet. És nem kell az egyetemnek sem mondanod semmit. Viszont elmegy az aktív féléved, és a másik képzésnél nem fog előröl kezdődni az aktív félévek számolása, hanem a maradékból gazdálkodsz majd.
2013. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. Tehát a másik egyetemen, nem elsőéves leszek? Mert másik szakra jelentkeznék,nem csak másik egyetemre.
2013. jan. 9. 11:45
 3/4 anonim ***** válasza:
De, elsőéves leszel az új szakon természetesen. Viszont mondjuk 7 féléves képzés esetén 9 féléved van államilag támogatottan összesen, szaktól függetlenül. Ha ebből elhasználsz 2-t az A szakon, akkor már csak 7 marad, amit a B szak elvégzésére fordíthatsz. Persze ha az is ugyanígy 7 féléves. Ha nem, arra spécibb szabályok vannak, de jobban nem jössz ki abból sem. Ezt csak azért írtam le előbb, hogy ezt is mérlegeld, mielőtt beiratkozol egy aktív félévre csak azért, hogy diák maradhass.
2013. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, de ez akkor is érvényes rám, ha a mostani suliban költségtérítéses vagyok(önköltséges)?
2013. jan. 10. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!