Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar tanárom elhagyta a...

A magyar tanárom elhagyta a dolgozatomat, ami fontos lett volna a félévi jegyem miatt! Mit tehetnék? Fontos!

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy humán beállítottságú ember, mindig is nehezen ment a magyar(sajnos) elég rosszul áltam irodalomból 3 jegyem volt(5,1,2) ez ugye, ha átlagot számolunk 2,66..amire a mi iskolánkban még nem jár 3-as. 10-es vagyok és épp a Romeo és Júliát tanultuk 2-szer kiolvastam a könyvet, hogy menjen majd a dolgozat és végre legyen lehetőségem javítani. A dolgozatot (sikeresen) meg is írtam..nagyon örültem, és szinte biztos voltam benne, hogy jól sikerült. Majd egy hirtelen betegség folytán 2hetet hiányoztam a dolgozat után az iskolából.Mikor újra mentem suliba megkérdeztem a magyar tanáromat, hogy hanyas lett(egyből az első napon) kiderült, hogy a naplóba illetve még a kis füzetébe sem írta be a dolgozat eredményét, már hetek óta a fejére jártam, hogy mégis mondja már meg, hogy hogy sikerült..nem találja sehol a dolgozatomat, mire meggyanúsított azzal, hogy meg se írtam. Mondtam neki, hogy meglehet nézni a naplóban, hogy aznap nem hiányoztam és a dolgozatot megírtam. már több hete "keresi"..ugyanakkor időközben nem tudott lezárni ezért irattatot velem egy újabb dolgozatot, nem is ebből a témakörből, amire persze nem voltam felkészülve, előre nem szólt, hogy írnom kell..így a dolgozatot üresen adtam be..

Nagyon felháborítónak tartom,hogy 2hét lefolyása alatt elveszíti a dolgozatomat, majd 3hét alatt sem találja meg. Vmilyen segítséget szeretnék kérni annak érdekében, hogy tudjak valamit lépni ez ügyben és ne ússza meg ennyivel mikor tényleg napokig készültem arra a dolgozatra és még csak be sem ismeri, hogy az ő hibája..

Valamilyen törvény vagy jogszabály nincs esetleg erre, hogy ilyenkor mit lehet tenni?

(előre is elnézést kérek, hogy ilyen hosszúra sikerült..tanácstalan vagyok kérlek segítsetek.)



2013. jan. 9. 17:35
 1/4 sippara ***** válasza:
80%
Ilyenkor azt lehet tenni, hogy felmész az igazgatóiba és előadod a problémádat. Ha ő is annyira segítőkész, mint a tanárod, akkor kérheted, hogy mivel bizonyítottan jelen voltál és a tanár hagyta el a dolgozatodat (ha ő másképp gondolja, az jelen esetben az ő baja, a naplóban ott van, hogy részt vettél az órán, mindenki más írt dolgozatot, akkor nyilván te is), másik tanárnál újra írhasd UGYANEZT a dolgozatot (nyilván témájában ugyanezt, nem ugyanazokkal a kérdésekkel). Ha ez sem jön be, év végén a dolgozatos esetet (és megoldatlanságát) felhozva kérheted, hogy elfogulatlan bizottság előtt tehess vizsgát (én anno töriből tettem tizenegyedik év végén miután csúnyán összekaptam a tanárral, ő kettesre osztályozott volna, a bizottság érdekes módon ötöst adott gond nélkül :D).
2013. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem az egyik ismerősöm mesélte, hogy nekik a főiskolán, ha egy tanár elhagyta a dolgozatot, akkor önhibája miatt automatikusan ötöst adott a tanítványának, ha pedig az utolsó dolgozat lett volna a zárás előtt, akkor a tanár nem újra irattata vele, hanem fel kerekítette a jegyét:D

De azért köszönöm:))

2013. jan. 9. 18:29
 3/4 anonim ***** válasza:
A főiskolán és az egyetemen a tanár lazább, abból ne indulj ki.
2013. jún. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megoldódott azóta a problémád?
2013. jún. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!