Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon fontos! Mit lehetne...

Nagyon fontos! Mit lehetne erről írni? (magyar esszé)

Figyelt kérdés

Az emberi magatartásformák, az emberi természet bemutatása az irodalomi művek állandó tárgya. Az alábbi Szophoklész-idézetet is figyelembe véve, fejtse ki a véleményét az emberi természet sokszínűségéről! Érvelő esszéjében három, különböző kultúrtörténeti korszakban megjelenített, tanulmányai során megismert irodalmi alak magatartásformájára hivatkozzon!


"Sok van, mi csodálatos,/De az embernél nincs semmi csodálatosabb,/Ő az, ki a szürke/ Tengeren átkel,/A téli viharban/ Örvénylő habokon [...]/ Lakhatatlan szirteken/ Tűző nap forró sugarát s a fagyot /Kikerülni ügyes, mindenben ügyes,/Ha akármi jön, ám a haláltól/ Nem tud menekülni, / De gyógyírt a nehéz nyavalyákra kigondol. /Ha tud valamit valaki, / Mesteri bölcset, újszerűt, / Van, ki a jóra, van, ki gonoszra tör vele."


Forrás: Szophoklész- Antigone


2012. jan. 8. 12:52
 1/3 anonim válasza:
Írj az emberi akaraterőről, az ismeretlenség felfedezése utáni vágyáról, meg "rizsázz" egy csomót, én mindig úgy csináltam.
2012. jan. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
De ezt a Szophoklészt, kimondottan utáltam!
2012. jan. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


már túlvagyunk az esszén 4/5 lett:))

2012. jan. 14. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!