Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem értem, az ilyen sin,...

Ha nem értem, az ilyen sin, cos, tng, ctng és komolyabb log-os izéket, attól még el tudom végezni a 12. osztályt?

Figyelt kérdés

A nyári szünet alatt,megint leformáztam az agyamat úgy,hogy egy szóra sem emlékezem az amúgy is felszínes tudásomból. Ha belenézek a füzetbe,csak elszörnyülködöm és nem értek semmit.

Legalább az érettségiig el kéne jutni,ha más nem matek szóbelire.De a többi tárgy is húzós lesz... :(

Sokan mondták már : "Ne félj,könnyű!A tanárok csak paráztatnak!" Heh,de nekik 5-4,5ös átlagjuk volt,nekem meg erős 2es.


2009. aug. 28. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy ezt mondom, de már csak azért is átengednek majd (ha máshol nem, akkor a pótvizsgán) mert nem akarják, hogy még egy évet lehúzz ott. Amúgy a 12. nagy része ismétlés az érettségi miatt. Szóval kell majd ez a kell majd a sin, cos stb is.
2009. aug. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem jársz magántanárhoz? Mielőtt én sem jártam, úgy voltam, mint te, órán azt se tudtam, hogy miket írok a füzetembe, csak másoltam a tábláról mint egy gép. Úgy voltam minden évben kettes, hogy az csak a tanár jóindulatán múlott, mivel meg sem volt a 2-es átlagom. Aztán 12. évelején el kezdtem járni, már akkor megmondta a magántanár, hogy 5-ös érettségiről ne is álmodjak (akkor a kettesről sem álmodtam :), mert ahhoz nagyon sok alapvető dolog hiányzik nálam, de ha komolyan veszem, és tényleg akarom, akkor akár a 4-es meglehet. Aztán 12. évvégén megkaptam az 5-öst, az érettségim pedig 72%-os lett. :)

És ha nem kezdek el tanárhoz járni, akárki akármit mond, hogy ilyen könnyű meg olyan könnyű a matek érettségi, nekem 100, hogy csak szóbelivel lett volna meg, annyira nem voltam képben.

2009. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell valaki, aki elmagyarázza úgy, hogy megérted. Ne add fel, bármit elérhetsz, ha igazán akarod. De ha úgy állsz hozzá, hogy ááááááááááá ez nekem úgy se megy, akkor nem is fog. Sok sikert.
2009. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne aggódj, én is világéletemben 2 es voltam matekból középsuli 9.-től. Aztán 12. osztályba meg már 4-es(!) voltam félévkor. Én! Évvégén 3-mas volta, de ez olyan dogán múlott, ami azért lett csak 1-es még évközben, mert semmit nem tanultam rá. Azt hittem, h úgyse értem meg. na, ez volt az algebra. Erre kiderült, h a következő témakör is erre épül, az meg már 4-es lett. o.O Pedig sokkal nehezebb volt, mint amit előtte 1.-re írtam, az volt az alapja.

És tényleg, 12.-ben csak ismételtünk, ráadásul elég gyorsan haladtunk, nem volt idő mindent szájba rágni, h időben végezzünk, ezért otthon egyedül kellett foglalkoznom vele, a saját paraszti eszemet kb ebben az évben használtam legtöbbet, és az a vicces, h így értettem meg azokat, amiket eddigi években nem. Mert így kénytelen voltam otthon rájönni, a tanár azt mondta, h ezt már úgyis tudjuk, mert ismétlés.

Szóval ha úgy gondolod, h vmi neked magas, akkor is ülj le, és a mintafeladatokat próbáld megérteni. ha vmi nem ok, kérdezz nyugodtam o.társat, v tanárt.

Az érettségim meg 3-mas meglett.

2009. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,egy nagyon picit bátrabb lettem.

Mivel már 2x ismételtem évet,és most esti gimibe járok,remélem átengednek már egy 20 éves gyereket,bár az osztályban én vagyok a legfiatalabb. :)

Magán tanárra nincs keret,mert nekem nincs saját fizetésem,és a szülők sem engedhetik meg maguknak sajnos.

Remélek találok egy matekzsenit a közelben,aki tud majd segíteni.

2009. aug. 28. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyáltalán nem tudod el se kezdeni a feladatot, akkor menj magántanárhoz.

De ha, csak nem tudod végig jól megoldani vagy nem pontosan érted, akkor ne aggódj... Én se tudtam és 4esre érettségiztem. ;)

2009. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!