Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme a matematikának?

Van értelme a matematikának?

Figyelt kérdés

Jó, tudom hogy mindenkinek meg kell tanulnia számolni, de valami mélyebb értelme van a mateknak?

Mert a rajz, az művészet...

Az irodalom az a szépségével és a költőiségével egyszerre lenyűgöző és érdekes...

A történelem órán a történelmünk keletkezéséről, a régi idők hőseiről és küzdelmeiről tanulhatunk, minek, kiknek köszönhetjük hogy itt élünk...

Természetismereten a természet titkait lehet megtudni, összhangban lenni a természettel...

Éneken a zene szépsége érvényesül...

Ennek alapján van értelme a mateknak?



2013. jan. 11. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Anélkül most nem gépezhetnél.
2013. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

A matematika is szép, amelyet felismerhetsz, ha tényleg foglalkozol vele. A művészetnél is szükséges egyfajta elmélyülés, énvesztés.

Ha már itt tartunk, éppen a történelem hasznosságáról nem eléggé meggyőző, amit írsz.

2013. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként a matematika egyik fő feladata a problémamegoldó készség fejlesztése, melyet a többi tantárgy kevésbé érint.
2013. jan. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Hülyeség az egész. Rajzold inkább tovább a napocskákat, és olvasgassál igazságos Mátyás királyról.
2013. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Találós kérdés:

Egy anya 21 évvel idősebb, mint a gyereke. 6 év múlva az anya ötször olyan idős lesz, mint a gyerek.

Hol van most az apa?



Megoldás:

A: anya életkora

B: gyerek életkora

A=B+21

A+6=(B+6)*5

ebből

B+21+6=(B+6)*5

B+27=5B+30

-3=4B

B=-3/4

Vagyis, a gyerek -3/4 éves, azaz 9 hónap múlva fog megszületni. Tehát az apa éppen az anyán fekszik...

Bámulatos dolog ez a matematika.

2013. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

mert szerinted a számítógépet, az operációs rendszert, az internetet az irodalommal fejlesztették ki? nem, hanem a matematikával. számítógépen végzett műveleteknek a matek az alapja.

és az egy dolog, hogy te nem leszel szoftverfejlesztő, de én se leszek költő, mégis leérettségiztem irodalomból. ez van. sprite.

2013. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A matematika tanulása során egy alapvető emberi képességet gyakorolhatsz: a gondolkodás képességét.

A gondolkodás minden megértésnek, így minden egyéb tanulási folyamatnak és az egész emberi létnek az alapja. Nem kis dolog, hogy ezt gyakorolhatod.


A matematikában igazságokkal dolgozhatsz. Nézd meg a történelmet: az egyes tények vagy igazak, vagy nem, sokszor át kell írni a történelemkönyveket, ha jön egy újabb felfedezés, ami megcáfol egy korábbit.

A matematikában olyan tényekkel (számokkal, arányokkal, formákkal stb.) játszhatsz, melyek egymilliárd éve is igazak voltak, és egymilliárd év múlva is helytállóak. Ez a nagy dolog!

Egy végtelen, érintetlen és tökéletes univerzum, melyet a gondolkodás segítségével bejárhatsz.


A számok világa rengeteg szépséget rejt magában, tulajdonképpen művészet: a gondolkodás művészete.


Egy matematikai feladat megoldása katartikus élmény (mivel egy igazságra lelsz!). Ezt az élményt más tárgyakban ilyen tisztán nem élheted át. Amikor rájössz egy matekpélda megoldására, egy pillanatra egész lényeddel elmerülhetsz a gondolkodás tiszta fényében. A matematika tulajdonképpen rejtvényfejtés, játék, mindenkinek a kedvence lehetne, ha a tanárok nem rontanák el már az elején e tárgy megszerettetését..


A matematika által több lehetsz, fejlődhetsz, nemesebb emberré válhatsz (ez minden tanulásra igaz). Matematikapéldák megoldása során megtanulod, hogy a világban meglévő összefüggéseket hogyan lehet felfedezni, meglátni. Megtanulhatod, hogy mit kell tenned, ahhoz, hogy a tényekből egy következtetést vonj le.

Ezáltal jobban tudsz majd eligazodni az életben. Ami egy nem gondolkodónak bonyolult és megoldhatatlan, az számodra egyszerű és könnyen megoldható lesz.

2013. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Értem, de nem csak a matekkal lehet megtanulni gondolkodni...

Amúgy meg szerintem bonyolult és nem értem és a tanár is gáz.

Csak annyi hogy én a számokban nem látok semmi szépet, lenyűgözőt...

Számomra csak rideg számok. Akkor csak én vagyok így vele?

2013. jan. 11. 17:39
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenkinek matematikusnak lenni. Ha végzel a sulival, azzal foglalkozol, amivel szeretnél.
2013. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nemcsak a matekkal, de a matekkal a leghatékonyabban..

Mások is vannak így vele.., általában a tanárok hibásak.

Ha játékosan fogod fel, lesz sikerélményed és meglátod a szépségét is.

2013. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!