Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leendő jogászok, jelenlegi...

Leendő jogászok, jelenlegi joghallgatók!?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok véleménye érdekel, akik elhivatottságot éreznek e magas presztízzsel bíró szakma iránt! :) Ha esetleg valaki a győri Széchenyi István Egyetemen tanul, az érdekel elsősorban, de mindenkinek a véleményét szívesen olvasom! :) amit csak tudtok mondani a tanulmányaitokról, a szakról, a vizsgákról, ki, milyen területét fogja vagy már tanulja részletesebben (büntetőjog!, stb.), ki akar utána ügyvédi szakvizsgát tenni, vagy akármilyen mást, minden érdekel! :) és ki, miért szereti, vagy épp nem szereti..

2013. jan. 13. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ügyvédjelölt vagyok, 2,5 éve végeztem az ELTE-n, ha lenne kérdésed, szívesen válaszolok.

Nem tudom, csak hallgatók véleménye érdekel-e, vagy már végzetteké is. :)

2013. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A vegzetteke is, persze, foleg, ha ugyvedjelolt vagy mar :) milyeen? Szakvizsgara mire szamithatsz? Ugy hallottam elegge nehez, ott mar tenyleg mindent kernek pontosan, reszletesen.. ? Es maga az ugyvedi szakma igy belso szemlelokent? :) hallgatoi eveid milyenek voltak?
2013. jan. 13. 22:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szakvizsgán már több mindent kérnek, mert államvizsgán nincsen pl. munkajog, TB, eljárásjogok... szakvizsgán viszont van ez is.

A-B-C tételsor van, külön időpontokban, de mindegyik vagy 150 tételből áll... Pontosan én sem tudom még, mert még egy éven van, amíg megkezdhetem a vizsgákat, addig nem foglalkozom vele behatóbban. (Főleg, hogy most akarnak változtatni a rendszeren, szóval egyelőre nem tudni, hogy mikor hogy lesz...) Addig csinálom az ügyvédsulit, meg szakjogászképzést.


Amúgy szeretem. Főleg így december-januárban sok a munka, nyáron lazább kicsit. Sokat cégezünk, van munkajog, társasági jog, mindenféle polgárjog... Büntetőt mi nem nagyon csinálunk, de amúgy az is érdekes.


Az egyetemi évek kemények voltak, különösen a vizsgaidőszakok. Az azért 6-7 hét tömény tanulás sajnos. De szorgalmi időszakokban azért nagyon jól elvoltunk, sok barátom lett, most is tartjuk a kapcsolatot. Szóval én szerettem az egyetemet. :)

2013. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy tanulni kell, nem kicsit, nem is keveset, de ez az, ami erdekel ugy igazan :) igy is 2 eve csak vartam valami isteni sugallatra, hogy mihez kezdjek, okj-zek, de ugy dontottem, nem foglalkozom senki velemenyevel es ha sikerul a felveteli, akkor belevagok, mert nagyon szeretnem :) de ha erdekli az embert, akkor biztos, hogy szeretni fogja, a durva vizsgaidoszakok ellenere is. De eddig csak jokat hallottam mindenkitol, hogy szeretik a jogot :) de egyebkent sok sikert a szakvizsgahoz! :)
2013. jan. 14. 13:36
 5/5 anonim válasza:
jogodban áll hallgatni
2014. febr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!