Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy 3/3-as...

Mit jelent az, hogy 3/3-as vizsga?

Figyelt kérdés

Ha egy előadásból kétszer lehet UVzni, és ugye 3*szor lehet felvenni, akkor 9* lehet megpróbálni levizsgázni? Nem értem...

Egyáltalán előadásból kétszer UVzhatunk?


2013. jan. 16. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nálunk így van:

egy tantárgyat háromszor lehet felvenni és egy felvétel során háromszor lehet menni vizsgázni (úgy, hogy a 3. vizsgáért fizetni kell). UV héten nincs plusz 1 lehetőséged, szval 3-szor lehet megpróbálni és a 3. lehetőség lehet UV héten is.

sokan úgy használják ezt a 3/3-as jelölést, hogy háromból harmadszorra vetted fel az adott tárgyat. de ez részben téves, mert úgy több értelme van, hogy 3. felvételnél harmadszorra mész vizsgázni. így például: 1/3 azt jelenti, hogy az első felvételnél harmadszorra mész, vagy a 3/1, hogy harmadik felvételnél először mész vizsgázni.

2013. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 6 vizsgalehetőség van egy tárgyból, a 7. már csak méltányossági kérvénnyel lehet. Meg kell nézni az iskolai szabályzatot.
2013. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sehol nem találom, nálunk tuti, hogy fel lehet venni 3*, mert ez megtörtént. Az indexben ott van, hogy 3/3. A barát barátom ma megy vizsgázni, ez a harmadik félév, hogy a tárgyat felvette, tehát az első válaszoló elmélete szerint, 3/1-es. ELTE-TOk, köszönöm a válaszokat, nagyon sokat készült, ennyi még soha, remélem, hogy sikerülni fog Neki.
2013. jan. 17. 09:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg a TO-n. Legeyn már egy kis magadhoz való eszed. Hogy lesz belőled pedagógus, ah ezt a minimális problémát sem tudod megoldani?
2013. jan. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nem én vagyok az illető, még gimis vagyok, csak beszélgettünk tegnap a vizsgarendszerről. Ugye nem haragszol meg, ha lepontozlak?
2013. jan. 17. 12:22
 6/6 anonim ***** válasza:
TO??? Pfff... nálunk ott vannak a leghülyébben, kérdezel valamit és nem tud rá válaszolni, sőt még flegmán rádförmed, hogy ez nem az ő hatásköre. Ekkora bunkókat! Jah és a listán az ország legjobb egyetemei között van. Szánalom.
2014. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!