Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzetközi igazgatási BA szak...

Nemzetközi igazgatási BA szak mennyire nehéz elvégezni? Még egy kérdés a nyelvtanulásról.

Figyelt kérdés

ha most neki állok nyelvet tanulni,akkor amire az egyetemre kerülök lesz egy olyan tudásom,hogy ne érezzem magam hátrányban?

mert ez a rész elég ijesztő számomra és attól félek,hogy nem tudom megcsinálni.

A diploma megszerzésének a követelménye egy idegen nyelvből államilag elismert középfokú B2 típusú komplex nyelvvizsga, és egy másik idegen nyelvből jogi és közigazgatási vagy közgazdasági középfokú B2 komplex szaknyelvi vizsga


2013. jan. 17. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ajánlanám ezt a szakot... Elvégezni egyáltalán nem nehéz, csak 1-2 viszonylag keményebb tárgy van, a nagy része töltelék, de önmagában a nemzetközi igazgatási BA-val nem lehet elhelyezkedni.


Egész érdekes dolgokat tanítanak, meg jól hangzik a neve, de nem ad egy szakmát, mint pl. egy mérnöki, orvosi v jogász szak.

Ezeket tapasztalatból mondom, nem bántásból. :) Ha felvennének államira, akkor talán még megéri megcsinálni, mert ad egy egész jó alapot, és sokféle mesterszakra lehet menni utána, de én biztos nem fizetnék érte, mert szerintem nem éri meg.


Az idegennyelvi kérdésedhez pedig csak annyit h én gimnázium óta többet felejtettem mint tanultam, pedig az egyetemen végig ötös voltam belőle.

2013. jan. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Mesterszakra szeretnék/szerettem volna menni.Inkább humán beállítottságú vagyok,így sok választás nem marad szakok terén.Nem most érettségiztem és annyit bonyolítják a felső oktatást,hogy talán most van még lehetőségem bejutni.De nagyon fontolóra veszem ezt az egészet.Mert feleslegesen nem szeretnék 3-5 évet eltölteni.
2013. jan. 17. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!