Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha pszichiáter/pszichológus...

Ha pszichiáter/pszichológus szeretnék lenni, akkor milyen jegyeimnek kell lenniük? Valamint hová kell mennem továbbtanulni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 19. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Utazáshoz jobb a bérlet is. Egyébként jó jegyek kellene, de leginkább nyelvvizsga, OKTV, erős emelt szintű érettségi, ami segít rajtad.

Pszichiáternek orvos szakra kell menned, aztán szakosodsz (orvosi karok).

Pszichológusnak pszichológia szakra, aztán szakvizsgázni (bölcsészkar vagy pszichológia kar).

2013. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első körben azt kellene kitalálni hogy a kettő közül még is melyik, mert kb. ég és föld a kettő.
2013. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
pszichiáter vagy pszichológus fizet jobban?:)
2013. jan. 19. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus beszélget az emberekkel, a pszichiáter gyógyszereket ír fel, mivel orvos. Magánrendelőben pszichiáterként elkérhetsz akár óránként 10 ezret is, de sok idő, míg létre tudod hozni, meg az egyetem sem rövid, ha jól tudom 6+3 év bukás nélkül.
2013. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6+5
2013. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerinted mire te végzel lesz még valakinek is pénze az országban magán agyturkászt fizetni? Pszichiáterként, vagyis orvosként könnyebb lesz munkát találnod. Viszont a két szakma tényleg ég és föld. Mi a harmadik lehetőség? Gépészmérnök? Az jobban fizet.
2013. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"pszichiáter vagy pszichológus fizet jobban?:)"


- Na, ez az a kérdés, amelyet az tesz fel, akinek semmi keresnivalója a szakmában.


Egyikkel sem fogsz bankot robbantani.

2013. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy nekem rengeteg ismerősöm van, aki fizt agyturkászt magának..
2013. jan. 20. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem van ismerősöm, aki magánpraxist folytat, de kb. 20 év közegészségügy után, és így is alig talál pácienst.

Az a 9000 Ft-os óradíj nagyon kecsegtetően hangzik, de nem ilyen egyszerű a helyzet.

2013. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!