Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológusnak vagy pszichiát...

Pszichológusnak vagy pszichiáternek készüljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám eléggé összetett.Nagyon érdekel a pszichológia,kiksokrom óta.Sajnos úgy alakult,hogy nem mehettem ebbe az irányba,amikor anno választani kellett,szóval hamarosan lesz egy diplomám (egészségügyi karon)amivel külföldön nagyon jó fizetés vár. Arra gondoltam,hogy kimegyek és munka mellett belekezdek az álmom megvalósításába:beíratkozom egy egyetemre. Tudom,hogy nagyon pénz és energia igényes lesz,de kint meg tudnám magamnak engedni anyagilag,másrészt az embernek arra van ideje,amire akarja,hogy legyen...a problémám már csak annyi,hogy nem tudok dönteni:

elsősorban kutatómunkát szeretnék végezni. Pszichológus: Bsc+MA+Phd...Pszichiáter: 6év orvosi+szakképzés.Ha jól gondolom időben kb ugyanott vagyok.Szerintetek melyiket válasszam? Pszichológus oldalon az szól,hogy jobban érdekelne maga a képzés,mitn az orvosin 6 év.Viszont elég sok előképzettségem lenne az orvosihoz a jelenlegi tanulmányaim miatt(ami elég kemény).A kimenetét nézve tanácstalan vagyok: olvastam,hogy a pszichológus végzettség végül is akkor ér valamit,ha szakpszichológus leszel,ami 4-5 év pluszban a mesterképzés után. Persze ha kutató is akarok lenni,akkor is gondolom,kell ez a Phd mellé is? Pszichiátereknél nem tudom,hogy megy az egész.Valaki tudna segíteni? Ott 6év orvosi után lehet csinálni a phd-t ilyen irányba vagy előbb szakosodnom kell és csak utána?



2012. jún. 9. 13:48
1 2
 1/11 Softness válasza:
48%
Szerintem ne ész érverk alapján dönts, hanem a szíved mit súg
2012. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pszichológus, de attól függ, mit akarsz tanulmányozni. Ha a viselkedést, akkor pszichológus, de ha klinikai dolgok érdekelnek, akkor pszichiáter.

Viszont pszichiáterként PhD-d nem lesz egyhamar. Én sem ismerem ezt annyira jól, de szerintem ahhoz, hogy ilyen jellegű kutatásokban vegyél rész, pszichiáternek kell lenned. De ugyanakkor szerintem egy pszichiáternek nem kell PhD, ha kutatni akarsz. A tapasztalat ehhez mindenképp kell a tapasztalat az emberekkel, amit a rezidenskedés alatt szerez.

Pszichológusként gyorsabban elérheted a célod, öt év egyetem, és három év PhD. Szakpszichológusnak nem kell lenned, ha kutatni akarsz.

2012. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*Ehhez mindenképp kel a tapasztalat, amit az emberekkel szerzel.
2012. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

*kell

(na, csak összejön)

2012. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért azt is számold bele, hogy az orvosi összesen 12 millió forint. Lehet, hogy jól fogsz keresni, de azért nem két hónap ám összeszedni ennyi pénzt.
2012. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a vákaszokat.

Utolsó,azért is írtam,nem itthon szeretném végezni,mert az itteni fizetésemből képtelenség lenne :S

2012. jún. 9. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Jah. Csak kint meg még drágább az orvosi. Nem csak azért jönnek ám ide a külföldiek, mert olyan k.vajó az oktatás, hanem azért is, mert a többi országhoz képest olcsó.
2012. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nekik igen.De ha az arányokat nézzük: itthoni fizetésem-itthoni képzés=esélytelen.Külföldön meg úgy sem fog földhöz vágni,még ha drága is.
2012. jún. 9. 15:47
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy nem fogsz mellette dolgozni. Nem lesz rá időd. Orvosit szerintem nem is lehet levelezőn végezni, a rengeteg gyakorlat miatt. Bár azt sem tudjuk, milyen a diplomád. Ha tudsz otthon dolgozni, és van rá energiád hogy napi több mint tíz óra egyetem, majd tanulás után még dolgozz, akkor kivitelezhető.

De persze azért azt is bele kell számolni, hogy albérlet, meg fenntartani magad, többe kerül mint az itthoni egyetem. És akkor még tandíj. Nem hiszem, hogy van olyan eü szak, amivel friss diplomásként ennyit keresnél. De persze attól is függ, hova mész.

2012. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak. Pszichológiát lehet levelezőn is végezni és egy félév kb. ötöd annyiba kerül, mint egy orvosi félévnek (itthoni viszonylatban). És orvosin ha nem érdekelnek a tárgyak akkor max 1 év múlva, de ott fogod hagyni. Szerintem pszichot válaszd, mert ott még sokkal több felé el tudsz menni ha csak a kutatást nézem, akkor is.
2012. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!