Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újra szeretnék érettségizni,...

Újra szeretnék érettségizni, válaszolna valaki tapasztalt pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Matekból szeretnék emelt szinten érettségizni és a jelentkezéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Olvastam, hogy szintemelő érettségi is van ez most mivel nekem már van egy középszintű eredményem mennyit számít? Úgy értem emiatt valamit másként kell csinálnom vagy csak kitölteni a netes űrlapot és azt elküldeni mint már érettségizett?

Illetve a fizetéssel kapcsolatban, ha jól olvastam az emelt szintű érettségiért 25ezer forintot kell fizetni. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ennek a határideje is az érettségire való jelentkezési határidő, vagyis március 1-je? Elnézést ha ez utóbbi kérdés egyértelmű volna, csak szeretném biztosra tudni.


2013. jan. 22. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, március 1 a határidő, igen, 25 ezer forint (rohadjanak meg). A szintemelő az szerintem az, amikor megint középszintűt akarsz csinálni, csak javító szándékkal. Az meg ugye nem emelt. Neked emelt kell, nem szintemelő.
2013. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Érdekes ha szintemelő néven nem azt kell érteni, hogy közép szintről emeltre emeli az ember :D de akkor jól tudtam.

Csak kicsit gáz, hogy mivel jó lenne ezt megcsinálni a + pontok miatt + jelentkezni is akarok valahova akkor március 1-jével nekem ugye 34ezrembe kerül ez. Olcsóbban megúszom ha csinálok még egy nyelvvizsgát és lehet elég lesz a pontom, köszi a választ!

2013. jan. 22. 16:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, várjál, mert 2013-tól rengeteg szakon kötelező az emelt szintű érettségi, de nem mindegy, milyen tárgyból. Szóval nem biztos, hogy a nyelvvizsgával érsz valamit. Nem tudom, Te hova akarsz menni. Igen, én is emeltezek meg jelentkezek is, én is félek előre, honnan szedek majd 35 ezret, de hát muszáj elkezdeni már.
2013. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szintemelőt pont ilyen esetekre találták ki, kedves első válaszoló.
2013. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Oké, akkor szövegértéses feladat következik. Valaki fordítsa le, most már engem is érdekel.


Szintemelő érettségi vizsga: Szintemelő érettségi vizsga az adott vizsgatárgyból a középszinten sikeresen befejezett érettségi vizsgának az emelt szintű érettségi vizsgán első alkalommal történő megismétlése. Az érettségi bizonyítvány átadásáig ugyanabból a vizsgatárgyból a pótló- és a javítóvizsga kivételével szintemelő érettségi vizsga egy alkalommal tehető.

2013. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez legalább akkor rendben van, fura is lett volna, ha szintemelő nem azt jelenti, hogy magasabb szinten megcsinálsz egy már létezőt aka közép->emelt.

Viszont nekem már van érettségim, kiadták stb. szóval ez számomra számít egyáltalán? Vagy csak simán jelentkeznem kell és kész.

2013. jan. 22. 20:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Simán kitöltöd majd az űrlapot, és azon a szintemelő típust jelölöd meg. De gyakorlatban semmi különbség nincs a kettő között. (én is most fogok szintemelőzni, pont matekból)
2013. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!