Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ! GYORSAN! Amerikai Egyesült...

! GYORSAN! Amerikai Egyesült Államokról kéne kiselőadást csinálni! Hogy kezdjek hozzá?!?!?! Témákat tudnátok írni!

Figyelt kérdés
Hogy kezdjek hozzá?!?!?! Témákat tudnátok írni!

2013. jan. 22. 17:09
 1/5 anonim válasza:
Jöttünk, láttunk, visszük az olajodat! USA I lovin' it
2013. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kezdj hozzá? Írd be a Google-be, hogy "Amerikai Egyesült Államok". Nézd meg a Wiki oldalt. Írhatsz nevezetességekről, történelemről, iparról, sok mindenről.
2013. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kezdj a történelemmel. Vezesd be hogy "Az Amerikai Egyesült Államok nem véletlenül viseli ezt a nevet: 50 tagállamból és egy szövetségi kerületből áll. Nem mindig volt 50 állam a tagja: -itt pár szó az 1776 körüli eseményekről: BunkerHill-i csata, Washington, Paul Revere, stb, de tényleg pár szó mert különben hosszú lesz-. Az ország államformája elnöki szövetségi köztársaság, jelenlegi elnöke az Államok 44. és egyben első fekete bőrű elnöke. Az ország Észak-Amerika közepén terül el, illetve Alaszka, ami északnyugaton, és Hawaii, ami az Atlanti-óceánon fekszik. Hivatalos nyelve az angol, több dialektussal és akcentussal ötvözve. Pénzneme az USD (1 USD = x HUF, ezt is beleírhatod), GDP-je a világ több mint 20%-t adja ki, lakossága körülbelül 317 millió fő, akik 9,8 millió négyzetkilométeren helyezkednek el, 37 fő/km2 arányban. Ipari szempontból 3 részre osztható: északi, déli és nyugati körzet, az egyes körzetekben különbözőek a termelési húzóágak: nehézipar, mezőgazdaság, gépgyártás, stb...Az ország fővárosa Washington, legnagyobb városa New York, aminek lakossága annyi mint egész Magyarországé. Legnagyobb állama Texas, legkisebb állama Rhode Island...."


Ennyit segítettem, de jó fej voltam, ezekhez még rakhatsz hozzá érdekes tényeket, a számok mindig jól mutatnak egy kiselőadásban, de ne vidd túlzásba.

2013. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

témaindító:

Amerika a világ csendőre...

("bárhol, bármi történik, mi ott vagyunk és rendet teremtünk!")

2013. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Építs bele olyan monumentumokat, mint a Boston-i teadélután, vagy az amerikai polgárháború 1861-65, melyről kapásból tudsz is egy filmet, Elfújta a szél címmel (1939). Én szerettem ilyen érdekességeket belevinni a kiselőadásaimba, ne legyen annyira monoton.
2013. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!