Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van aki elvégzett robbantómest...

Mr.brown kérdése:

Van aki elvégzett robbantómesteri tanfolyamot? Mennyire lehet Magyarországon elhelyezkedni ezzel a szakmával? Érdemes mellette elvégeznem egy nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon maximum bányákban, ha még van illetve olyan bontó cégeknél ahol robbantással bontanak le egy nagyobb épületet. Bár ezzel elég nehéz elhelyezkedni, én is agyaltam ezen hogy lerakom ezt a szakmát de inkább mégsem tettem.

Ezzel inkább olyan országokba lehetne elhelyezkedni ahol sok bánya van, és igény is van rá.

Nyelvet mindenképp tanulj mellé én az angolt javasolnám.

2013. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha elvégezném a robbantómester tanfolyamot, akkor a pyrotechnikusit már nem kell vagy ahhoz még el kell végeznem még egy tanfolyamot?
2013. jan. 23. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a jövő szakmája... Beépített városokban ha valamit le kell bontani, nincs idő szöszmötölni. Apránként szétszerelni a dolgokat és elvinni,csomó idő. Bummm, aztán már csak dózerrel kell elpucolni a maradványokat.

Las Vegas, Miami... rengetek nagy dolgot bontanak ilyen technológiával: régi hotelek, parkolóházak, kémények.

Ha a hír igaz, lassan eljutunk mi is olyan szintre majd mint USA volt 20-30 éve, és akkor már nálunk is így fogják majd mondjuk lepukkantani a Duna Plázát, ha majd nem lesz rá szükség, mert majd egy szállodát akarnak a helyére építeni...

Igen, érdemes mellé nyelvvizsga. Elsősorban angol. És érdemes már most kimenni az USÁ-ba kicsit gyakornokoskodni ilyen robbantós céghez, hogy néhány év múlva te majd önálló céget alapítva saját magad foglalkozz a technikával. ...vagy egy éve én is írtam ide, valamelyik kérdéshez, hogy ez lesz a jövő egyik szakmája...

2013. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek.

Esetleg még a katonaságra gondoltam háborúból megmaradt bombákat hatástalanítani, mert ügye minden évbe találnak valami bombát.

2013. jan. 23. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden évben? Minden nap... van az ismeretségi körben tűzszerész. De a robbantómester nagyobb biznisz. Azt csinálhatod saját vállalkozásként, míg a tűzszerészség a katonai állás
2013. jan. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!