Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen vizsgálatok alapján...

Milyen vizsgálatok alapján döntik el hogy valaki diszkalkuliás (Ugye ez az hogy nem megy a matek? ) ÉS hol lehet ezt a vizsgálatot elvégeztetni?

Figyelt kérdés
Mert úgy érzem szükségem lenne rá...:S:S
2009. szept. 1. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a Tanulási Képességeket Vizsgáló Szakértői Bizottság vizsgálata dönti el. A gyereket a területileg illetékes bizottsághoz kell a szülőnek elvinnie.


A képességeket különféle pszichológiai, logikai illetve intelligencia-tesztekkel mérik fel és pszichológus állítja ki a szakvéleményt.


Egy link itt: [link]

2009. szept. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Viszont az, hogy nem megy a matek, annak ezer oka lehet.


1. Nem tanították meg az alapokat. Így nem tudod a magasabb szintet teljesíteni.


2. Nem tudják úgy elmagyarázni, hogy megértsd. Ezt korrepetálással lehet korrigálni.


3. Herótod van a matektől, nem is érdekel és eszed ágába sincs megtanulni. Így nehezen is fog menni. Amit nem szeret az ember, azt nagyon nehezen tanulja meg.


Viszont az úgy nem megy, hogy bemegyek a Szakértői Bizottsághoz, hogy adjanak felmentést matekból, csak azért, mert nincs kedvem megtanulni. A tanulási képességeket kisiskolás (6-10 éves korban) mérik. Ezek alapján utalják aztán a diákot kisegítő vagy speciális iskolákba. Ha már középiskolás vagy, akkor nem nagyon fog menni a dolog, hiszen egy normál általános iskolát már sikerrel elvégeztél; ebben az esetben - utólag - nagyon nehezen lehetne azt bizonyítanod, hogy diszkalkuliás vagy.


Egyébként vigasztaljon, hogy én 2 db kétjegyű számot is számológéppel adok össze, mert fejben nem megy. Ennek ellenére nem vagyok diszkalkuliás. Kijártam az általánost, sőt a középiskolát. Igaz, hogy középiskolában olyan matektanárom volt (of), aki kinyomorgatta belőlem a 2-est.

2009. szept. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak nyugodtan menj el a Szakértői Bizottsághoz, nemcsak tízéves kor alatt lehet. Viszont szaktanári javaslatot kérhetnek. Csak kíváncsiságból: írd meg, miből gyanakszol diszkalkuliára. Nekik alapvető problémáik vannak akár már a tízes számkörben is, még a számok leírásával is.
2009. szept. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezzel a problémával vagyok,22/L és olyan ciki ha megkérdeznek vmit hogy mennyi, (alapmüveletek) és nem tom kiszámolni csak kézen(se mindig) :/ és 1.osztályba se ment a matek, nem is értem a tanárok miért nem küldtek ilyen vizsgálatra, amúgy az osztást papíron se tudom kiszámolni... Nagyon tré vagyok számolásból:(
2009. szept. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért gyanakszom arra, mert hiába próbálom, hiába járok korepre, magántanárhoz, egyszerűen NEM MEGY!!! 5.óta van ez, addig nem volt probléma. De ahogy felsőbe kerültünk, egy kukkot nem értek. Hiába csinálom a leckét, hiába figyelek, hiába a korep, egyszerűen nem megy:( Most vagyok 9.es.
2009. szept. 2. 14:32
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

az elsőhöz annyit tennék hozzá ,hogy a papírt nem a pszichológus ,hanem a gyógypedagógus állítja ki ugyanis a pszichológusnak nincs joga tanulási kompetenciát mérni.

Kedves Kérdező!


Te nem vagy diszkalkuliás! Ez már meg mondom neked. Ezek alapján amit itt leírtál közöd nincs hozzá. Ettől függetlenül persze elmehetsz ,a vizsgálat ingyenes. DE a diszkalkulia már az általános iskola előtt is kimutatható az óvodában, de első osztályban már biztosan meg lehet mondani ,hogy van e. Nálad hálistennek nincs!

Gyógypedagógus.pszichológus

2009. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez miért van?:S
2009. szept. 2. 15:24
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg azért amit a második válaszoló írt. Hülye vagy hozzá ennyi, de ne félj én is végig bukásra álltam matekból gimiben. Csak 2-esem és 1-esem volt még egy 3-mast se tudtam összehozni. Sőt 4. félévében meg is húztak. Még is tudom ,hogy nem vagyok diszkalkuliás. És mégis lett belőlem valami, nálam a tanár nagyon sokat bejátszott. Ő utált engem én is Őt, nem tanított normálisan ,mert a lángész kölykökhöz volt szokva azoknak meg nem kell magyarázni. Sajnos ezt így kell kihúzni. Sok-sok gyakorlás. Én hetente 2x jártam matektanárhoz és mind a régi zöld könyv , mind az új narancssárgás könyv összes feladatát megcsináltam plusz még gyakorló könyveket , mégis volt ,hogy abból amit előtte 5x begyakoroltam kettest írtam. Egyszerűen nem ment és tanár sem akart segíteni. Rágörcsöltem ,mert baromira utáltam és féltem tőle. Most hamarabb osztok szorzok fejben néha ,mint párom aki 5-ös volt matekból. Mert már nem görcsölök, nem kényszer.
2009. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező, végül is mi lett a vizsgálattal? Fiam hasonló cipőben jár. És az egy nagy baromság, hogy csak gyerekkorban derülhet ki. Valamint az is, hogy nem érdekli. Nem lustaságból jut el valaki odáig, hogy már csak ebben lát megoldást. Barátnőm végigszenvedte az általánost, aztán hosszú szünet után 30 évesen tette le az érettségit, úgy, hogy akkor állapították meg nála a diszkalkuliát. És az ezzel járó stressz és kudarcélmény a többi tantárgy rovására mehet. Ezt látom.
2014. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!