Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rosszabb lett az enekhangom...

Rosszabb lett az enekhangom ilyen lehetseges?

Figyelt kérdés

14 eves koromban rengeteget enekeltem, mert benne voltam az iskola zenei korusaba. Nem volt komoly csak egy sima iskolai korus, de 4 X volt enekora egy heten szoval mindig mozgasban voltak a hangszalak. Otthon nem is enekeltem soha, mert feltem, hogy kinvetnek. Az enektanarnom elkuldott egy igazi enektanarnohoz, mert azt mondta nagyon jo hangom van es jo lenne ha elkezdenem fejleszteni. Hallgattam ra es elmentem az enektanarhoz, de o nem akart bevenni, mert azt mondta hogy mar nincs hely menjek mashoz, de en ragaszkodtam o hozza ugyhogy kertem hogy hallgasson meg. Miutan meghallgatott azt mondta jarjak be iskola utan 2-szer egy heten. Minden eleg jol ment a tanarnonek tetszett a hangom, de aztan kimentunk kulfoldre ahol nem enekeltem, mert nem volt korus se enek ora, itthon meg szegyeltem magam. Aztan azt vettem eszre, hogy azok a dalok amik regebben 3 evvel ezelott olyan konnyen mentek most milyen nehezek! Sokszor enekelek hamisan pedig soha de soha nem enekeltem hamisan. Azert feltem enekelni, mert nagyon eroteljes volt a hangom epp, hogy kinyitottam a szam dolt belole a hang, mostmeg erolkodnom kell, hogy legyen egy kis hangosabb hangzas!


Mi ez???


Mutaltam volna, vagy mi? (lany vagyok)

Nagyon szar igy nekem, a regi hangomat akarom!!!

Mi tortent vele?

Valakivel elofordult mar ilyen?

Ez miert van?

Esetleg enektanarok tudnak tanacsot adni?


2013. jan. 30. 04:30
 1/2 anonim válasza:

Velem még nem volt ilyen, de tudok pár tanácsot adni.

Szerintem attól, hogy nem használtad "beszűkült" valószínű rá is feszítesz azért mennek nehezen a dalok.

Olyan nincs, hogy eltűnik a hangod! Csak elő kell csalni... :)

Szerintem nagyon ne szégyenkezz a hangod miatt, te is tudod, hogy jó! ( az énektanár pozitívan jelzett vissza pedig ő igazán ért hozzá )

Gyakorolj otthon, biztos sokat énekeltetek be, azokat a gyakorlatokat próbálgasd főleg az "ü,ö,o" legatos formákat, mert azok nyitják a hangod, és picit ha esetleg feszítesz akkor kilazulhat tőle.

Énekelj otthon, ne add fel, mert elsőre nem sikerül a hangod eltűnni nem tud, sőt a hangod anatómiailag azóta fejlődhetett is itt a technikával vannak gondok.

Ha megteheted keress fel egy énektanárt.


Sok sikert!

2013. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia,


Koszi a biztato kommentet remelem igazad van es ha eljarok rendszeresen enektanarhoz talan vissza Jon a hangom.

2013. febr. 3. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!