Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Albérlet egyetemistaként?

Albérlet egyetemistaként?

Figyelt kérdés

Albérletbe akarok költözni, de nem tudom ennek mi a menete.

Találtam hirdetéseket (egyetemsita facebook csoportban), és arra lennék kiváncsi hogy érdeklődésként miket kell(ill szoktak megkérdezni) az embere?


Felhívjam hogy elmehetek-e megnézni, vagy csak megbeszélni ezt azt és csak akkor mikor beköltözök?


2013. febr. 1. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen érdemes egy időpontot egyeztetni, amikor elmehetsz megnézni a helyet, így esélyes hogy találkozol egy-két lakótárssal is és szűrhetsz is rögtön, ha nagyon nem szimpik.

Nem tudom mennyire laksz messze, esetleg érdemes úgy időpontot egyeztetni, hogy egy nap felutazol akár szülőkkel és egyszerre több helyet is megtudjatok nézni.


Amire érdemes rákérdezni, az első sorban a költségek ugye. Bérleti díj, rezsi költség, télen nyáron, kb mennyi, mondjanak konkrét összeget mindenképpen. Milyen szakokra járnak a lakótársak, jól kijönnek-e, miket kellene magaddal hoznod. Pl. nem mindegy, hogy elég ágynemű huzatot vinned, avagy komplett ággyal is készülnöd kell. :) Ilyesmik... Igazából nem kell ezt annyira túl aggódni, de jó ha van ott veled valaki. Ha teheted, akkor szülőkkel menj, nekik már kicsit lehet kifinomultabb szemük van erre. :)

2013. febr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!