Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az albérlet nagyon rossz...

Az albérlet nagyon rossz egyetemistaként?

Figyelt kérdés

Sajnos költségtérítésesre vettek fel, így valószínű, hogy nem fognak felvenni a koleszba. /Ezt nemrég tudtam meg, hogy költségtérítéseseket nem vesznek fel./ Pedig nagyon messzire lakok a várostól és 1 szülő tart el engem és a testvéremet. :/

Így már az se biztos, hogy tudok menni egyetemre. Remélem, hogy az albérletet megtudjuk oldani. Csak a nagybátyám megijesztett, hogy aki albérletben lakik, kimarad minden jóból, meg magányos lesz :((

Van itt olyan, aki albérletben lakik? Valami tapasztalat?


2011. júl. 27. 23:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem igazán értem, hogy ha ennyire szarul álltok, akkor miért jelölted be a költségest. Mi se tudtuk volna kifizetni, így hát be sem jelöltem.

Egyébként felvehetnek koliba, csak baromi kicsi az esély.

De hülyeség, hogy albérletben szar. Mindennek van előnye és hátránya. Előny, hogy jobban tudsz tanulni, magadra tudod zárni az ajtót, el tudsz vonulni. Kényelmesebb, saját fürdőd van. Jobban megválogathatod a lakótársaid.

A bulikból pedig nem kell kimaradni csak azért, mert nem vagy kolis.

2011. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) 3éve engem is ktg-re vettek csak fel, és albérletbe mentem. Másodévesen aztán lehetőségem lett volna koleszosnak lenni, de nem bírtam volna ki:D Imádtuk az albit, annyira szabad ott az ember hogy el sem hiszed. A koliba meg megvan h este 11ig vihetsz fel vendéget, kilopják a kajádat a hűtőből, bömböl a zene amikor pihenni vagy aludni szeretnél. Viszont: Ha kolibuli van, mehetsz:)) Szóval hidd el tényleg semmiből nem marad ki az ember. (csak a rosszból:D) Minden szempontból jobb az albi!! Ezek lesznek életed legszebb évei..;)
2011. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb az albi.
2011. júl. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1: igaz, kicsit furán írtam. Szóval gondoltam, hogy nagy esély van rá, hogy nem érem el a pontszámot, így van félretett pénzem, amit direkt erre gyűjtöttem(ballagás, szülinapok, meg amit örököltem :/) Szóval a tanulmányaimat tudnám állni. Apum fizetné a koleszt, de az albérlet már neccesebb.


2: Uhh! Komolyan megkönnyebültem a válaszodtól! Köszi :)) Remélem, hogy én is olyan jól fogom érezni magam, mint ahogy te leírtad :P.


Köszönöm a válaszokat! :)

2011. júl. 28. 00:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nagyon jó az albérlet is, sőt szerintem még jobb is:) Elöttem leírták, h miért is:)
2011. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

"Kényelmesebb, saját fürdőd van. "


Jobb koleszokba a szobákhoz van.

2011. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Remélem én is!:) Még annyit, hogy sok minden függ attól is, kikkel laksz együtt. Úgyhogy őket jól válaszd majd meg:)

Mi úgy csináltunk, hogy már előtte az interneten (felvi.hu-n) találtuk egymásra, láttuk h a másik albérletet keres. Így meg tudtunk ismerkedni, kiderült h szimpatikusak vagyunk egymásnak, és már együtt tudtunk menni albérletet nézni:)

sok sikert!:)


2.:)

2011. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha leleményes vagy és nem várod a sültgalambot, akkor jó olcsó albérletet és jófej lakótársakat lehet kifogni! :)


Én is albérletben laktam és lakok, mert hiába vagyok államis, meg kéne ölnöm a húgom, ki kéne nyomnom a két szemem meg válhatnának a szüleim, hogy egyáltalán esélyem legyen a kollégiumra...

Viszont már jó előre felkerestem pár volt osztálytársamat, barátokat, ismerősöket - így már ismertük egymást, nem volt gond az együttéléssel.


Sok előnye van egy albérletnek: van esélyed az egyetemhez közelebb fekvő házban bérelni, kevesebb emberrel élsz együtt, illetve jobb esetben egyedül leszel egy szobában (esetleg kevesebb emberrel kell megosztanod a szobát). Nem fognak zajongani fölötted és alattad, alhatsz, nem zavarnak a kolis bulik - de ettől még mehetsz a kollégiumokba, ha ott buli van.

Azért két-három emberrel osztozni egy fürdőszobán, vécén jobb, mint egy egész folyosóval. Arról nem is beszélve, hogy te osztod be, mikor van melegvized, nem kell félned, hogy felzabálják a hűtőt valakik. Ésatöbbi.

Albérletben lakni egyáltalán nem rossz, sőt, szerintem szorosabb kapcsolat, bizalom alakul ki az együttlakók között. :)

Meg hát... valamivel nyugodtabb életforma. (Kivéve, ha minden este tízesével hordod fel a haverokat sörözni. xD)

2011. júl. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam az albérletem :) Jófej volt a lakótársam, ráadásul ritkán láttam, szóval nem is zavartuk egymást. Akkor mentem fürdeni amikor akartam, akkor aludtam amikor akartam, nem kellett senkihez igazodnom.

A barátnőim simán feljöhettek hozzám 2 előadás között, nem zavartunk senki a beszélgetésünkkel, becsuktam az ajtót és kész.

Az meg hogy kimaradsz mindenből...Dehogy! Ha olyan vagy így is úgy is mész a többiekkel. Én folyton mentem hol Borfeszten voltunk, hol csak este beültünk egy kocsmába. Sőt volt olyan, hogy átjöttek hozzám, ott iszogattunk és beszélgettün.

Koliban egyszer aludtam (akkor már feladtam az albimat, csak vizsgázni mentem az egyetemre). Borzasztó volt :S Egész éjjel ment a zene, hajnalban visszajöttek a kolis lakók hatalmas hangzavarral, amire felébredtem aztán nem tudtam visszaaludni. Utána még egyszer kellett mennem vizsgázni, inkább ott aludtam a barátnőmnél.

2011. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm nagyon válaszokat!!! :))))

Amúgy már találtam albérletet, de ott valószínűleg én leszek az "új". És nem tudom, hogy mi lesz, ha nem jövünk ki egymással. Én egyébként mindig is barátkozós voltam meg minden, csak mindig bennem van egy "mi lesz ha...?".

Ez az albérlet közel van az egyetemhez is és állítólag a kollégiumhoz is.

Nem voltam még ilyen helyzetben és van bennem aggódás, de próbálok mindenhez pozitívan hozzáállni :D

2011. júl. 28. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!