Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Önkénteskedés vagy továbbtanulás?

Önkénteskedés vagy továbbtanulás?

Figyelt kérdés
Sokat agyalok mostanában, hogy hogyan tovább, mivel most vagyok végzős a gimiben. Egészségügyi szakra mennék (ápolói) a Semmelweisre. Legalábbis oda szeretnék jelentkezni. De sok bennem a kétség, mert én elsősorban utazni szeretnék és segíteni az embereknek, azonban még nem tudom, hogy egyáltalán hogyan viselem a távolságot és a nyomort. Ezért gondoltam arra, hogy részt veszek a "Fighting with the poor" programban, ami két éves. Norvégiába megy az ember, onnan pedig Indiába vagy Afrikába. És akkor ezalatt rá is jönnék, hogy bírom-e ezt az egészet. Azonban az itthoniak azt tanácsolják, inkább végezzem el, utána menjek ki. De ha akkor derül ki, hogy nem bírom? Akkor meg már felvettem egy rakat hitelt, hogy tudjak tanulni, és akkor szia. Mert úgy vagyok vele, hogyha nem jön be nekem az egészségügyiség, akkor a világ nagy B-tervem, hogy valahogy a vendéglátásban, mint cukrász, chéf vagy hasonlók, helyezkednék el. Szerintetek?
2013. febr. 3. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálsz Afrikában egy évig, ha két hét után kiderül, hogy nem bíród a nyomort?
2013. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Talán még mindig jobb két évig csinálni ezt, mint egy életen át, nem?
2013. febr. 3. 09:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha két évig bírod, miért ne bírnád egy életen át? Komolyan, nem értem a dolgot: azért a magyar közegészségügyben dolgozni egyáltlaán nem ugyanaz az, mint fejlődő országban önkénteskedni. Ha utóbbit nem bírod, előbbi még mindig maradhat, és elhelyezkedni is előbb fogsz vele, mint cukrászként vagy szakácsként.
2013. febr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!