Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van most a kötelező önkénte...

Mi van most a kötelező önkéntesmunkával?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kell 50 óra az érettségihez. De interneten azt írják, hogy napi min. 1, max 3 óra, viszont a suliban azt mondták, hogy 1h/nap akkor is, ha egész nap ott vagyunk. Azt is mondták a suliban, hogy csak akkor lehet csinálni, amikor van tanítás, vagyis nem a nyári szünetben. Erre vonatkozóan viszont nem találtam semmit a neten. Hogy is van ez? Valaki be tudna linkelni egy olyan lapot, amin rendesn, érthetően van leírva?

2013. febr. 3. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Linkelni nem tudok de nekünk teljesen mást mondtak.

Tanítási napokon napi max. 3 órát lehet, tanítási szünetben (hétvégét is beleértve) is lehet csinálni, napi max. több órát, mint hétköznap, de azt pontosan most nem tudom mennyit.

2013. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Nektek nem mondták meg, hogy mit lehetne csinálni?

2013. febr. 5. 17:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De, jó sok mindent felsoroltak. Pl.: rászorulóknak segíteni a ház körül, (idős embereknek, nagycsaládosoknak, betegeknek, de csak akkor ha tényleg rászorul), idősek otthonában, kórházban, bölcsiben, oviban segíteni (persze csak olyan dolgokban, amikhez nem kell végzettség), erdőben szemetet szedni, időseket sz.gép használatra tanítani, gyerekeket korrepetálni, non-profit szervezetnél tevékenykedni, ételt osztani hajléktalanoknak, állatmenhelyen segíteni, vagyis igazából bármi olyan, ami közhasznú, a lényeg, hogy le legyen igazolva (a szervezet/illető köt egy szerződést az iskoláddal, és utána leigazolják neked).

Nálunk pl. osztály szinten megszervezték, hogy a felújított könyvtárba vigyük át a könyveket jövő héten.

2013. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ez mind tökjó:) jó nektek, hogy van rá lehetőségetek:)

mi oviba akartunk menni, de ofő kijelentette, hogy ő nem megy el odáig, így az ugrott. akkor kitaláltuk, hogy majd nyáriszünetben, amikor összevont óvóda van, akkor mennénk, de (ofő szerint) nem lehet nyári szünetben.

én mindenképpen gyerekekkel szeretnék, még a korrep is jó, csak nem tudom hogy hol lehetne hozzákezdeni. eddig egy lehetőségünk van, a siketek intézete, de az meg nekem van messze.

2013. febr. 9. 17:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozzatok az ofővel, ő nem kell hozzá. Szóval simán mehettek oviba az osztállyal, ofő nélkül, ha az óvodával megbeszélitek, és igazolja nektek.


Amúgy kéne lenni az iskolában egy olyan embernek, aki tud tájékoztatni a dologról, aki az egészet intézi. Derítsétek ki, hogy ki az, és őt kérdezzétek, biztos segít, Mert az ofőtök nem sokat tud róla :)

2013. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!