Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmai gyakorlat, hogy is...

Szakmai gyakorlat, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Szeptembertől keresnék szakmai gyakorlat helyszínt (fősuli 7. féléve). Mikor érdemes elkezdeni kiküldeni az önéletrajzot, stb?

Egy kis város mellett lakom, kevés nemzetközi céggel, a szakom viszont nemzetközi. A cégeknél kezdjek el csak úgy "házalni", hogy nem kell-e nekik egy gyakornok? Vagy hogy megy ez?

Sok cég keres gyakornokot? Nekik az nem csak plusz munka, hogy vki vezesse az én gyakorlati naplómat, írjon elemzést, stb?

Bocsi, hogy ennyi kérdésem van, de a suli honlapján csak átlag infókat találok a gyakorlatról :(



2013. febr. 3. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretég nélkül nem lesz könnyű, próbálkozz minél előbb.

Nálam úgy egyeztek bele, hogy két részletbe kellett mennem, így fizetést nem kellett adniuk, gyakorlati naplómat nekem kellett megírnom, ő csak le ellenőrizte, és 300. órát ingyen dolgoztam neki. Amibe volt boltba rohangálás meg minden. Szóval nekem így lett.

2013. febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Már most kezd el, mert már márciusban kiválasszák a jelölteket nyárra.


Én március végén kezdtem el az önéletrajzokat küldözgetni, de már így is lecsúsztam a dologról (pedig mérnök gyakornoknak jelentkeztem)


Ne lepődj meg, ha csak fél év múlva, vagy decemberben válaszolnak, az azt jelenti, hogy a jelenlegi gyakornokaik akkor mennek el.


Interjúztatás van itt is, bár sokkal lazábban zajlik, idegen nyelven is kell beszélni, és előfordul, hogy nyilvánosan megaláznak, kiröhögnek a szintfelmérőd miatt, vagy hogy nem folyékonyan beszélsz, túl kevés szót ismersz a témában.

2013. febr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!