Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek a kötelessége a tanulói...

Kinek a kötelessége a tanulói jogviszony megszűnésének bejelentése a Nyugdíj Folyósító Igazgatóság felé? Nekem vagy az iskolának?

Figyelt kérdés
Üdv! Jelenleg egy fizetős szakmán tanulok (2. szakmám) és közben kapom az árvaellátásomat, viszont anyagiak miatt szeretném ott hagyni. Ha kiiratkozok, mondjuk már jövő hónapban, akkor az iskola fogja ezt jelezni az igazgatóságnak, vagy nekem kell majd. Illetve kapni fogom még az árva ellátást ebben a tanévben? Az igazoló papírokat általában szeptember, október környékén szokta küldeni az igazgatóság, amit én aláíratok az iskolával és jelzem hogy tanuló vagyok. Ezt meg is tenném szeptemberben, mivel szeretnék felvételizni főiskolára, így most gondban vagyok hogy mit tegyek. Ki szeretnék iratkozni, mert nincs értelme fizetgetni a tandíjat ha egyszer úgy sem fejezem be az iskolát, viszont ha megvonnák az árvaellátást szeptemberig akkor az még nagyobb gond lenne. Amúgy egyik ismerősöm egyetemről iratkozott ki így és ő még egész szeptemberig kapta a pénzét. Ő olyan május június körül iratkozott ki ha jól emlékszem, de lehet hogy később.

#kiiratkozás #árvaellátá
2013. febr. 5. 07:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Neked kell bejelentened.

Ha nem jelented be, akkor onnantól kezdve jogtalanul kapod az árvaellátást. Ha lebuksz, vissza kell fizetned a folyósított összeget plusz a kemény büntetést.

Tehát ha most kiiratkozol, jelezned kell a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak, és szeptemberben pedig majd újra bejelenteni, hogy hallgatói jogviszonyod van, és kitölteni a szokásos igazoló lapot.

2013. febr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!