Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hallgatói szerződés, ha már...

Hallgatói szerződés, ha már nem először iratkozok be. Hány félévem van?

Figyelt kérdés

Igénybe vettem egy fél évet X helyen (államilag finanszírozva), aztán még 4 fél évet egy másik Y helyen szintén államin.


Ezután kiiratkoztam, most újra vissza 2012-ben, aláírtam a szerződést.


Hány támogatott fél évem is van akkor most hátra ( a képzés 3 éves alapból ) ? 4, mert már 5 félévet elhasználtam ? 5, mert ugye 9 félévből csak 4 félévet használtam fel Y helyen végzett tanulmányaimra ? vagy 9, mert most írtam alá azt a szerződést, miszerint elvégzem ezt a szakot a képzési idő másfél szerese alatt ?


Ha esetleg kiiratkoznék akkor csak a szerződés óta felélt félévek árát kell kifizetnem ? Ha kicsúszok másfélszeres időből (bármennyi is legyen az) akkor csak a szerződés óta felhasznált félévek árát kell kifizetnem ?


Lehetséges, hogy 5 vagy 4 félévig lehetek még ösztöndíjas, de ettől függetlenül a szerződéstől számítva kell elvégeznem 9 félév alatt, azaz tudom folytatni önköltségesen (4-5 félév után) anélkül, hogy vissza kéne fizetnem az ösztöndíjat ?


Elolvastam a szerződést, igen, és nem egyértelmű. Érdeklődtem több helyen is és ott se tudtak ezekre válaszolni.


Köszönöm a válaszokat, ha esetleg van ember a földön aki értené pontosan, hogy hogy is van ez..



2013. jan. 29. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg ugye összesen 12 állami támogatott féléved van a felsőoktatásban. Ebből már 5 félévet elhasználtál, így maradt 7. Ha elmész alapképzésre, akkor max. 8 félévig támogathatna az állam (esetleg 9, ha 7 féléves a képzés, ugyanis az a szabály, hogy max a képzési idő+2 félévet támogat az állam), de neked már csak 7 féléved van. Ha 7 félév alatt nem végzel, akkor átkerülsz fizetősre. Ugye a szerződés azt mondja, hogy a képzési idő másfélszeresén, azaz 9 féléven belül végezned kell, különben vissza kell fizetned az igénybe vett állami támogatás felét. Tehát 7 félév után átkerülsz fizetősre, de a támogatást csak akkor kell visszafizetned, ha 9 félév alatt sem végzel. Valószínűleg csak a szerződés aláírása óta igénybe vett állami támogatásra szól a visszafizetési kötelezettség, de ebben nem vagyok biztos. (nem hiszem, hogy visszamenőleges hatályú lenne)
2013. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ésszerűen hangzik, köszönöm a választ.
2013. jan. 29. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!