Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kettős állampolgárság...

A kettős állampolgárság kiváltja a diplomához szükséges nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Különböző véleményeket hallottam erről és nem tudom melyik az igaz. Nektek van biztos információtok erről?


Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!


2013. febr. 8. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Már hogy a fenébe váltaná ki??? Vannak olyan országok, ahol születési elv alapján jár állampolgárság, világos, hogy ez nem von maga után nyelvtudást.
2013. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha a nagyanyám német volt, kapok egy német nyelvvizsgát?


Biztos információm nincs, de teljesen abszurd a gondolat. Nem egy határon túli magyart ismerek, akik alig tudnak egy keveset adott ország nyelvén.

2013. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Most nem a nyelvtudás, hanem maga az állampolgárság.

Az eszperantó sem ér gyakorlatilag semmit, mégis adnak rá diplomát. Erre meg nem?


Persze elhiszem én, hogy nem így van, de tényleg nem? Mert van, aki azt mondta, hogy igen.

2013. febr. 8. 20:53
 4/18 anonim ***** válasza:

"Az eszperantó sem ér gyakorlatilag semmit, mégis adnak rá diplomát."


- Nyelvtudást kérnek. Tudást, érted? Nem azt, hogy éppen valahová születtél, és erről van papírod.


Ha nekünk nem hiszel, kérdezd meg akkor azt, akitől ezt hallottad.

2013. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ja és félreértés ne essék, nem nyelvvizsga kell, szóval nem azt akarom, hogy az állampolgárságomra adjanak nyelvvizsgát, hanem hogy ez elfogadható-e helyette.
2013. febr. 8. 20:55
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem nem hiszek, csak nem értem, hogy hogy van erre a szabály.

Volt olyan, aki közölte, hogy neki nem kell, mert ő kettős állampolgár és ez elfogadható, volt, aki pedig azt mondta, hogy nem.

2013. febr. 8. 20:56
 7/18 A kérdező kommentje:
És nem is azért kérdezem, mert nem beszélek nyelveket, csak feleslegesen nem fizetnék a nyelvvizsgáért, baromi drága.
2013. febr. 8. 20:57
 8/18 anonim ***** válasza:
Ez előtt pár éve még nem váltotta ki a nyelvvizsgát az állampolgárság. Sokan ezt úgy oldották meg, hogy nem lettek kettős állampolgárok, és a másik állampolgárság országának a nyelvéből le nyelvvizsgáztak.
2013. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Le tudnék én is, simán, csak tényleg annyira drága :S

De ha nem váltja ki, akkor persze megcsinálom.


Nem is tudom egyébként, hogy az állampolgárságnak feltétele-e jelenleg a nyelvtudás, mert az egyik barátom például régen anno arra panaszkodott, hogy azért nem kapja meg, mert nem beszéli a nyelvet.

2013. febr. 8. 21:02
 10/18 anonim ***** válasza:

"Nem is tudom egyébként, hogy az állampolgárságnak feltétele-e jelenleg a nyelvtudás"


- Szinte minden országban az.

2013. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!