Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Biztos hogy szükséges ez a...

Bumbi02 kérdése:

Biztos hogy szükséges ez a kettős állampolgárság?

Figyelt kérdés
Egyrészt nem látom értelmét hogy menynivel lesz ez jobb a külföldi magyaroknak.. másrészt slota nyilatkozata se figyelmen kivül hagyandó miszerint szlovákia katonai konfliktusnak is tekintheti a kettős állampolgárság megadása...végülis abba igaza van h németek is igy kezdték a háborut...
2010. máj. 7. 21:30
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
71%
Sztem az.. Nem kéne sorsára hagyni azt az egymillió székelyt, meg egyéb magyart akik még mindig magyarok maradtak. Mégiscsak úgy beszélnek mint mi, meg kell nekik egy állam aki kiáll mellettük.
2010. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%
Te figyelsz Slotára? Rég rossz...
2010. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
75%

Szlovákiával nem lesz katonai konfliktus, ne aggódj.

Aki kéri, és magyar, annak meg kell adni. Egy nemzet vagyunk.


Vén táltosok őrzik az igazságomat

2010. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

de mennyivel lesz jobb a külföldi magyaroknak hogyha meg kapják az állampolgárságot ide is? egyrészt ne olyan szavazzon az itteni vezetésről aki nem itt él nem ide fizeti az adót.. másrészt sztem semmi más elönyt nem ad nekik.. elmondhatják h papiron is magyarok..ezér lenne érdemes külpolitikailag nullázni magunkat?

nem hinném hogy katonai konfliktus lenne belöle, mivel slotáék nem kormány párt, és nincs nagy támogatottságuk viszont jelzi hogy a külföldi országok hogyan állnak az egészhez... muszáj bontani a nyugalmat?

2010. máj. 7. 21:51
 5/38 anonim ***** válasza:
60%

Ne haragudj már de a Fidesz is kijelentette, hogy a jelenlegi törvény marad miszerint az a magyar állampolgár szavazhat Magyarországon aki huzamosabb ideig itt él.


A jelenlegi törvény szerint, ha mondjuk 10 évre kiköltözöl Szlovákiába te sem szavazhatsz. De attól még az államunk polgára vagy.

2010. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
75%

Te teljesen kész vagy, kérdező!

A világon mindenütt természetes a kettős állampolgárság, és egy sor olyan dolog amit "eretnekségnek" állítottak be az elmúlt 20 évben. Ezért tart itt a magyar! Mert a szakszervezetek csak kirakarok, a politikusaink marionettek, az emberek meg jól levannak butítva.

2010. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
45%

Am ha mondjuk BAZ megyét elfoglalják a szlovákok (csak a példa kedvéért), akkor az ottani emberek már nem magyarok?

Szerintem csak az a komikus, hogy kb. 90 év alatt nem tette meg senki amit most reményeim szerint a Fidesz meg fog tenni.

2010. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
43%

A Fidesz azért akarja a kettős állampolgárságot megadni,mert 2-3 millió potenciális szavazót akar!

Olvastam itt a választások előtt egy erdélyi linkjét,aki sajnálta,hogy még nem kettős állampolgár,mert nem szavazhat a Fideszre!

Milyen erkölcsi alapja van annak,aki nem ebben az országban él,nem itt dolgozik,nem itt fizet adót,helyettünk dönteni arról,hogy ki legyen kormányon?

Én sem értem,hogy mi haszna lenne ebből a külhonban élőknek? Azt értem aki átakar települni,még azt is,aki bejelentkezik falból egy Magyarországi lakhelyre,hogy itt kapja a nyugdíját vagy igénybevegye az ország polgárainak járó kedvezményeket,mert egyszerűen az anyagi hasznot nézi. De annak aki nem ilyen,mi haszna lenne belőle? Az csak mese,hogy legyen aki kiáll érte! Ha valakit valamilyen attrocitás ér a határon túl,egy másik államban,amelynek állampolgára is, mit tehet érte a magyar állam? Amikor Szlovákiában bántottak egy fiatal lányt,a magyar állam kiállt érte,jegyzékváltások stb.és semmi haszna nem volt. Egy ilyen "kiállást" minősíthet az adott ország a belügyeibe való beavatkozásnak is.

De pl. a magyar állampolgárok a schengeni határon belül útlevél nélkül utazhatnak. A románok és a szerbek nem. Ha magyar állampolgárok is lennének, akkor vajon melyik vonatkozna rájuk?

Arról már nem is beszélek,hogy esetleg Helsinki sem nézné jó szemmel,hogy szavazati jogot is kapnak olyanok,akik nem az országban élnek. Németország sem ad kettős állampolgárságot a magyarországi sváboknak, az erdélyi szászoknak,vagy a szudéta németeknek.

Szerintem ez nem csak elhatározás kérdése,hanem a szomszédokkal komoly egyeztetésre is szükség van. Én sem tartom Slotát semmire,de amíg ő az államfő,komoly konfliktusokat okozhat a két állam viszonyában.

A másik kérdés,hogy mindezt hogyan fogadnák a szomszéd államok. Ahol sűrűn érik a lakosság részéről sértések,bántalmazások a magyarokat,ott szerintem csak még több sérelem fogja őket érni,ha kettős állampolgárok lesznek. Ellenük pedig még diplomáciai úton sem lehet fellépni.

Az autonómiát kellene segíteni,megtenni mindent,hogy azonos elbánásban részesüljenek,mint a többi nemzetiség,mert ez kötelességünk.

Az állampolgárságot illetően pedig,ha átakarnak települni,és kéri az állampolgárságot is,akkor azt a lehető leghamarabb kapja meg.

2010. máj. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
57%
Meg kell adni ez nem kérdés(nem vagyok jobbikos).
2010. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

nagyjából jól összefoglaltad Utolsó!


olvastam a slota megszólalását és igaza van abban hogy anno németország is meg adta a szudétanémeteknek és az osztráknémeteknek a kettős állampolgárságot, aztán "kiállt" értük mikor az anschluss volt, illetve mikor lengyelországot lerohanta...nem hinném h magyarországon idáig fajulna, viszont erre gondolva eléggé szitani fogja itt a feszültséget a kárpát medencében egy olyan téma ami abszolut fölösleges...

2010. máj. 7. 22:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!