Mért nem megy a matek?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, nem vagyok olyan hülye matekból de mégis megbuktam belőle. Mostanság jöttem rá az okára. Mivel másodszorra is felvettem a tárgyat, ugyanazt kell tanulni mint 1. félévben. Mindent értek tudok, megy de egyszerűen annyira kevés az idő rá, hogy 1-et se tudok órán megcsinálni jól magamtól és a zh-kon se.

Itthon, viszont szépen lassan végiggondolva mindent hibátlanul sikerült megoldani, mert értem!... Mit tegyek? Lassú a gondolkodásom a felfogásom :S Iskolába még 45 perc elég volt az 5-6 feladatos dolgozatra de itt 20 perc van 6-ra... és félek, hogy soha nem lesz meg :S Utána olvastam mi lehet ez :S nemtudom hogy diszlexia vagy diszkalkulia? nemtudom, de úgy érzem, ha kicsit több időm lenne simán menne minden.... hogy lehet ezt megtudni hogy mi a bajom? köszii



2013. febr. 10. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nincs semmi bajod, csak többet kellene gyakorolni.
2013. febr. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
68%

A diszlexia és a diszkalkulia teljesen más.

Azért nem tudod időre megoldani, mert nem ehhez a sebességhez vagy szokva.

Nem tudom, hogy mi a leghatékonyabb módszer, de én a helyedben próbálnék időre feladatot megoldani. Ha lassan végigjárva jól megoldod, akkor nem vagy hülye, csak gyorsulnod kell. Próbálkozz, aztán 5-8 órányi gyakorlás (nem feltétlenül egyszerre) meglátod, ér-e valamit, ha próbálod gyorsabban pörgetni a dolgot.

2013. febr. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. febr. 10. 01:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb írták, nem diszlexia és nem diszkalkulia.

"Itthon, viszont szépen lassan végiggondolva mindent hibátlanul sikerült megoldani, mert értem!"

No, itt a hiba. Ugyanis nem érted, és az időd jelentős részét pont arra kell fordítanod, hogy megértsd. Még abban sem vagyok biztos, hogy az "új" anyagban van valahol a "nemértem", ennál valószínűbb, hogy valahol az "alapoknál" hiányzik valami, és "feltalálva a spanyol viaszt" olyat is kiszámolsz, ami egyébként az alapokból közvetlenül adódna.

(kb. mint ha a fejből vágott 3.1415926535 "konstans" helyett nekiállnál először kiszámolni a pi-t, hogy utána kerületet számolhass vele).


Kezdj bele egy feladatba, és nézd meg, mely részeire mennyi időt fordítasz. Lesz olyan (több is), ahol "leragadsz", amíg "rájössz" a nyitjára. No, azon a környéken lesznek gondok a "megolt" tudással.

2013. febr. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
több gyakorlás
2013. febr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gyakorold.

Nekem a matek I valahogy ment, de Matek II-nél gyakorolni fogok többet, elhatároztam.

Nekem elvileg megy a matek. A jobban menő tárgyakhoz tartozik nálam. De nagyon kell figyelnem órán, és sokat gyakorolnom otthon. Az elején gyakorlásnál el se tudok indulni, majd elindulok, de rossz irányba, majd elindulok, és 50%-ban jó irányba. Ekkor már tudom, érdekes, ekkor már dogában, zh-ban menni szokott, ha már nem, részpontokból összejön egy normális pontszám, százalék.

Szóval gyakorolj otthon.

2013. febr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!