Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak női programozók vagy...

Vannak női programozók vagy ez is tipikus férfi szakma? Hol és hogyan lehet a lehető leghamarabb megtanulni a programozást a legolcsóbban úgy, hogy munkát is tudjak vele vállalni? (bármiféle előképzettség nélkül)

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

"Vannak női programozók vagy ez is tipikus férfi szakma?"


- A kettő kizárja egymást?


"Hol és hogyan lehet a lehető leghamarabb megtanulni a programozást a legolcsóbban úgy, hogy munkát is tudjak vele vállalni? (bármiféle előképzettség nélkül)"


- Ha előképzettségnek számít egy érettségi, akkor sehol. Egyébként egyetemen.


Ha a programozásból kevés tanulással meg lehetne élni, mindeni azt csinálná.

2013. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kezdem nagyon utálni ezt az oldalt az olyan okoskodók miatt, akik ahelyett, hogy egyszerűen válaszolnának a kérdésre inkább kötekednek. Nem, nem zárja ki a kettő egymást. Mégis vannak tipikusan férfi szakmák, mint pl. asztalos, ács stb. Ezeknél sincs törvénybe foglalva, hogy nem végezheti nő, hanem inkább férfiak szokták.


A másik, a mindenféle előképzettség nélkül kifejezést úgy értettem, hogy előtanulmányok nélkül. Gondoltam, hogy érettségi kell hozzá. A kérdés arra irányult, hogy ha az ember nulláról kezdi.


Most olvastam egy cikket, hogy milyen diploma nélküli szakmák vannak, amelyekkel jól lehet keresni és ott állt a programozó is. Egyébként meg főiskolai végzettségem is van, csak szeretném magam átképezni.

2013. febr. 10. 18:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak női programozók. Nagyon kevesen, de vannak (ráadásul az a kevés viszont _nagyon_ jó!).

Megtanulni pedig: ahogy a "régi motorosok" döntő többsége is tette: érdekelte, tehát belekezdett saját maga (legfeljebb később elment egyetemre, hogy legyen "papírja", viszont az egyetem "önmagában" édeskevés: papírt ad, használható tudást nem).


Amíg készség-szinten elsajátítod a programozási alapelveket (2-3 év), addig igencsak "seggelős" és nehéz. Ha az "alapok" már megvannak, akkor ráállhatsz valamely elterjedtebb nyelvre/nyelvcsaládra, és beleáshatod magad a "lelkivilágába" (1-2 év). Ezek után lesz nagyjából olyan tudásod, amivel az átlagos programozási feladatokat viszonylag hatékonyan tudod megoldani és kb. innentől tudsz vele pénzt keresni. (Írom mindezt úgy, hogy még az "őskorban" Zilog80 assembly-n kezdtem komolyabban kódolni: kockás füzet, ceruza, utasítástáblázat, kézzel számolt ugrások, mert épeszű fordító nem igazán volt :) ...)

2013. febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Az első programozó is nő volt. Szóval nem kizáró ok.
2013. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Mindig ilyen agresszív vagy? A programozáshoz türelem kell.
2013. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

A programozást nem magolni kell. Az nem olyan dolog, mint a kommunikáció, hogy délután leülsz és holnapra megy minden. A programozást érteni kell, amire a nők döntő többsége képtelen. Mindezt mondom úgy, hogy barátnőm programozik.


Magadtól tanulni borzasztó nehéz, főleg ha semmilyen előismereted sincs. Nem mellesleg, ha ezzel állást is akarsz, akkor kell a papír. Ha nem is a szakmába vágó, de gépész/villamos ménrök, mérnök infós, matematikus, programtervező matematikus, de akár lehet gazdasági infós diploma is, csak lényeg, hogy kötődjön valamilyen formában hozzá.


Amúgy pedig a programozáshoz nagyon sok türelem kell.

2013. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Miért lettem lepontozva???:DDD

Ez elég gyerekes dolog, de ha esetleg valaki nem ismerné Ada Lovelace-t, akkor: [link]


#4 válaszoló voltam.

2013. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!